Novinky 08 Novinky 09

Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky

      Novinky 2014         

                                                          Novinky 2018

31.10. Naše dvojčata Josephine a Jeremiáš oslavili své 2. narozeniny.

Jeremiášek

27. - 28.10. KVZPR Třeboň - Rožmberský pohár

Christopher Bismilláhi se svým úžasným páníkem úspěšně složily tyto těžké dvoudenní zkoušky a umístil se na 6. místě. Jako jediný na barvě předvedl oznamovače , čímž potěšil svého vůdce. Chlapec jde v Amorkových šlépějích . Moc gratulujeme a fandíme vám.

23.10. Vidím, že 5 měsíců jsem neměla příležitost aktualizovat webové stránky. Událo se toho celkem mnoho. Tak jen v rychlosti. Pepína a Kendall navštívily nějakou tu výstavu. Kenduš celkem zabodovala na Klubové výstavě v Brně Žebětíně, kde získala V3 a druhý den V2 res.CAC. Pepi byla bez chlupů, po oba dva dny V. S Pepi pilně trénujeme na lovecké zkoušky. Konečně začala brát aport na suchu i z vody. Nyní se chystáme na aporty se zvěří. Podzim byl pro nás smutný. Umřely dvě nejstarší feny Arwen a Aimee, obě v krásném věku 14 let a několika měsíců. naše Alliska byla operovaná na zánět dělohy ( nevím, co ty holky letos dělají ). Snad je vše OK a Alliska tu snámi ještě nějaký rok pobude.

Kendall V2 res.CAC na Klubové výstavě v Brně Žebětíně

Allis po operaci pyometry

6.10.2018 Klubocé zkoušky CACT v Kožušanech

Začátkem října se u manžela v revíru konaly první klubové zkoušky pod záštitou RK. Hlavní rozhodčí byla Ing. Jarmila Pokorná. Přihlášeno bylo 24 retrieverů, jeden se omluvil a nepřijel. 16 pejsků úspěšně zkoušky vykonalo. Myslím, že zkoušky měly úspěch a příští rok budou pořádány opět. Na fotu vítězové. Moc gratulujeme.

 

29.5. Dnes slaví Drusillka a její sourozenci krásných 10 let. Hodně zdraví a vitality do dalších zítřků.

12 a 13..5. Klubové výstavy retrieverů Humpolec

Rozhodčí: Mr. Rune Fagerström, FIN a Mr. Andrzej Stepinski , PL

Na obě výstavy jsem měla přihlášeny nejmladší slečny, obě v pubertě. Pepína v mezitřídě a Kendall ještě ve třídě mladých. Obě se moc líbily, mají bezchybné posudky. Kendall si své případné umístění zkazila útěkem z kruhu a ukázkou své svérázné povahy. Pepi je mírná, klidná a poslušná. Vystavovala se pěkně, krásně běhala, ale chybí jí ten Drive. Jediné co nám vytkli byl nadbytek srsti.

Obě holky po oba dny Výborné, Pepi v neděli V4

20.2. Přišly další oficiální výsledky vyhodnocení dysplazie u našich nejmladších. Opět ty nejlepší. Moc gratuluji páníčkům a děkuji jim, že obětovali nějaký ten penízek. Předposlední štěně půjde na rentgeny koncem března.

Karl Bismilláhi HD A/A, ED 0/0

Kenneth Bismilláhi HD A/A, ED 0/0

Naše rodina se rozrostla o dalšího člena, bydlícího v Praze. Máme malého brabantíka Adíka.

9.2. Další Káčko se chystá na rentgeny. Tentokrát k doktoru Šebkovi. Doufám, že vše bude v pořádku jako u sourozenců Kendall a Kingsley. Držíme vše co máme.

O víkendu 3. a 4. 2. jsme s Pepi absolvovaly výstavní maraton v Brně. Maraton proto, že jsem v noci ze soboty na neděli sloužila v baru na mysliveckém plese a domů do postele se dostala až o půl páté. Po 2 hodinách opět vstávat a vyjet směr Brno. Ještě, že není daleko.

Pepi byla velmi šikovná. Krásně běhala i stála ve výstavním postoji. Nic nám nebylo vytknuto. Oba dny má bezchybné pozitivní posudky. V neděli jsme se dokonce dostaly do pořadí.

29.1. Oficiální výsledky zrentgenovaného Kingsleye (vyhodnotil MVDr. Snášil)

Kingsley HD A/A, ED 0/0

16.1. Přišly první oficiální výsledky rentgenů, ty nejlepší !!!

Josephine HD A/A, ED 0/0

Kendall HD A/A, ED 0/0

Ještě čekáme na výsledky Kingsleyho, který má už rentgeny za sebou a vypadají také dobře. A ostatní doufám budou následovat.

13.1. Hanácká národní výstava v Brně

Rozhodčí: Ingrid Grill

Josephine tř. mladých V

Kingsley tř. mladých V3

Naše odchovy J a K na podzim oslavily první rok života. Nyní postupně chodí na rentgeny HD a ED. Zatím máme zrentgenované Josephinu, Kendall a Kingsleyho, všechny s negativním výsledkem. Oficiální výsledky budou do 14 ti dnů.

V letošním roce bychom chtěli uchovnit Pepínu i Kendall. Pepča stále zlobí s aportem, do mordy nechce nic vzít, uvidíme, do jara odpočívá.

také se objevíme na nějaké výstavě, ale nebudeme to přehánět. Zatím máme zaplacené Brno.

Štěňátka jsme se rozhodli opět odložit. Letos plánujeme velkou přestavbu a nebylo by dost času na pořádnou socializaci.

Na podzim, v měsíci říjnu, budou v manželově revíru pořádány podzimní zkoušky pod záštitou RK. Budeme se těšit na hojnou účast, dobře vám uvaříme :)

Snad bude rok 2018 pokojný a úspěšný, a hlavně se nám vyhnou všechny neduhy a nemoci. Vždyť už máme především samé veteránky. Allis 11 let, Drus 10 let, Rose až v listopadu 9 let, no a mládí oslaví na podzim 2 roky.

 

Novinky 2017

Velikou radost nám udělal náš odchovane po Amorkovi a Rose Christopher Bismilláhi, který je nejen krásný, ale i pracovně vynikající a tentokrát se stal Vítěz zkouše ZPR - Derby, Stříbřec, s titulem CACT. Moc gratuluji, jsem na vás pyšná.

17.6. Oblastní výstava Náměšť na Hané

V Náměšti je krásně. Výstava se koná v areálu zámku, je spojena s klubovými zkouškami mnoha plemen. Goldenů se moc nevystavuje. Pepínu jsme nechali doma, ale přihlášená byla Kendallka.

Od pana rozhodčího Němce získala krásný posudek a známku VN 1.

6. a 7. 5. Klubová a speciáůlní výstava Humpolec

Přihlášeny Josephine a Kendall. Pepína už do dorostu, Kendall první výstava ve štěňatech.

6.5. feny Wild Jana

Kendall tř. štěňat - diskvalifikovaná. Kendalka opět jednou ukázala svoji nezávislost a tvrdohlavost. Zuby\ ukazovat nebudu, možná tě i kousnu. A tak jsme letěli.

Josephine - tř. dorost VN 2

7.5. feny Dan Ericcson

Kendall - tř. štěňata VN 1

Josephine - tř. dorost VN2

 

8.4. Josephine se poprvé zúčastnila výstavy

Ostrava, rozhodčí Dana Smržová

Josephine - tř. štěňat, VN 2

Pepína mě potěšila, chovala se po celou dobu vzorně. Ani výstavní postoj jsme neměli moc natrénovaný. Běhala s radostí, postoj byl horší, kroutila se na všechny strany, i přesto má posudek krásný posudek bez chybičky.

29.3. Další Bismilláhi odešel za Duhový most.

Benjamin de Bismilláhi, jako první z Béček nás opustil. 11.5. by mu bylo 11 let Bohužel opět zasáhla zlá nemoc, kdy mu na stehně značnou rychlostí vyrostl nádor, který praskl a došlo k celkové sepci. Benji, v srdíčku zůstaneš navždy.

25.1. Canisterapie v MŠ

Ještě než odjela poslední 2 štěňata z vrhu K, navštívili jsme MŠ Gorazdovo v Olomouci a samozřejmě DK FN Olomouc. Vždy mě zahřeje na srdci, když vidím rozzářená očka především u nemocných dětí.

V letošním roce jsme novým majitelům odevzdali štěňátka po naší Rose. Byla to její druhá a také poslední štěňata. Teď už se bude věnovat jen svému milovanému revíru a odpočinku. Protože všechny holky už jsou nebo brzy budou důchodového věku, nechali jsme si doma novou mladou krev po Heidi a Falkovi.

Jmenuje se Josephine Bismilláhi a tedy je :)

Friday, 02.11.2018 11:51

Bismilláhi