Novinky 08 Novinky 09

Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky

      Novinky 2014         

                                                          Novinky 2019

6.12. Mimina v nových domovech

Všechna se mají výborně, jsou správní 4 měsíční divoši, zdraví a krásní. Teď vyměňují zuby, tak likvidují, co mohou. Velmi mne pobavila SMS od pánečka Livie Drusilly: Je zdravá, drzá a velmi sebevědomá. Nepamatuji si, že by nějaký jiný náš pes byl tak pracovitý a ničivý. Nemůže se ani na vteřinku nudit, máme přestěhovanou celou zahradu a všichni psi z našeho okolí se mají na pozoru. Ale je parádní. Co dodat? :)

Lambert

Lawrence

Libertas

Leonardo

Livia Drusilla s kámošem

Léthé

26.10. Podzimní zkoušky Ivančice u Brna.

Byly jsme s Pepi přihlášené na PZ do Olomouce 3.11., bohužel je zrušili. Pepi je čerstvě po štěňatech, nabídli mi náhradní termín 6.10., ale to jsme ještě odevzdávali štěňátka novým majitelům a potřebovala jsem aspoň 14 dní na trenink. Do Ivančic jsem se přihlásila jako 7 náhradník. Byla jsem velmi překvapena, když mne oslovili, že se uvolnilo místo. Snad mě mělo varovat i změna garanta zkoušek. Zkoušky jsme nedokončili, osudným nám byla vlečka se srstnatou. Neskutečně dlouhá vlečka až za horizont, kde jsem nic nemohla vidět. Nechci se vymlouvat, Pepi vlečku vypracovala, králíka dokonce poponesla, ale vrátila se bez něho. Je pravda, že ještě nebyla v kondici a navíc trpí nevolností po cestách autem, ale byla to naše chyba. Z 18 přihlášených zkoušky došlo 6 psů, pouze matadoři s více zkouškami. My poprvé jsme všichni vyletěli. Mám ponaučení pro příště. Pepi je šikovná, stála mne plno nervů, než se naučila aportovat, ale věřím, že příští rok PZ a možná i jiné s přehledem zvládneme.

13.9. Klubová výstava Horka nad Moravou

Rozhodčí K.Heiskanen FINLAND

Byla jsem se po dlouhé době proběhnout s Kendallkou na výstavě. Většinou se nám spolu daří, když ji pánečci propůjčí někomu jinému, nebývají výsledky nic moc. Kendall má perfektní stavbu těla, pěkně běhá, ale velmi jí ubližuje její blahobytná postava. V Horce paní rozhodčí oslovila, získali jsme V1 CAC,CC a upozornění, že kdyby byla více v kondici, má i na klubovou vítězku.

Cacové feny o Klubovou vítězku.

5.5. OVVR Skochovice.

Josephine Bismilláhi 220 bodů, samé 4 z disciplín. Jen jsme raději neriskovali a aport z vody nebyl se zvěří.

Před rokem jsme nad Pepínou lámali hůl. Nic nebrala do mordy, před aportem se schovávala. Manžel na mne tlačil, ať ji prodám, že z ní nikdy pořádný lovecký pes nebude. Je strašně hodná, tak ať dělá radost třeba v canisterapii. Na doporučení Ivanky Z. jsme přelom května-června 2018 odjeli na svůj první výcvikový tábor. Bezvadná parta, pro mne relax a Pepi za nemalý peníz se naučila APORT-DRŽÍ-PUST. První vlaštovka. Pilně jsme trénovali, celé léto tomu obětovali, ale aport sama ze země nezvedla. Přinášet a odevzdávat uměla bravurně. Na další doporučení tentokrát milých známých Alenky a Jiříka jsme odjeli k jinému výcvikáři, který nám vysvětlil, že máme pitbula převlečeného v beránčí kůži a že musíme přitvrdit. Nastalo období " malý dvůr a velký bič " a ejhle, Pepi bere aport a dokonce s chutí. Cvičíme na podzimky, nyní už vychytáváme chybky, aby nevyběhla dříve na markingu, aby nezapřela kachnu ve vodě, aby šla přesně po stopě atd. Ještě to chce fůru práce, aly my to dáme. Nos má přepychový, poslušná je na jedničku. Máme zažádáno o uchovnění ,pokud vše vyjde, před zkouškami se vrhneme ještě do mateřství.

Na OVVR do Skochovic jsme těch 200km jeli kvůli termínu. Pepi by měla během měsíce hárat a musíme ještě nechat papírově uchovnit. Sešla se nás malá milá parta. Všichni pejsci prošli a musím říct, že byli velmi šikovní. Děkuji Jarce za vstřícnost :)

6.4. NVP Ostrava

Josephine Bismilláhi tř. otevřená V1, CAC

Rozhodčí: Radim Kašpar

Jako každý rok i letos jsme zamířili do nevlídné Ostravy. Letos poprchávala a byla zima, ale mohlo být i hůř :)

Pepi se vystavovala ve třídě otevřené. Z pěti feneček si vyběhala letos už druhý titul CAC a tím asi pro letošek končíme. Budeme se věnovat práci a snad i mateřství.

 

Drusilla de Bismilláhi 29.5.2008-2.3.2019

Trhá mi to srdce, nejsem schopná o této tragédii psát, natož mluvit. Úplně zbytečná smrt. Drus celý život milovala svého pánečka, byla jeho spolehlivým společníkem. I když jí roky přibývaly, postupně i s kilogramy, stále lovecky pracovala. Ještě minulý týden vytáhla kormorána z Moravy. Při své velké oddanosti letěla přivítat Milana, ten si jí bohužel nevšiml a přejel ji terénním vozem.KDYBY..., kdyby neseděl v tanku, tak by jí viděl, kdybych já je nepouštěla, tak by žila, kdybych si šla zapálit cigaretu, když jsem věděla, že za 5 minut přijede, žila by. Těch kdyby je. Bohužel nic nemůžu vrátit, snad se z toho jen poučit. Vždyť i Alliska s Růženkou stárnou a sluch jim tolik neslouží a nejsou tak hbité jako dříve. Ach Bismilláhi, proč mne opouštíte

Drus mimi s bráškou Domingem

Šťastný to pes. R.I.P. zlato

 

 

Rok s rokem se sešel a já dlužím pár informací o naší CHS. Doma máme 4 goldení holky Allis   téměř 12 let), Drus (v květnu 11 let), Rose (9 let) a Pepína (2 roky), celkem dost vyzrálý manschaft. Manžel nemá pracanta do honitby, obě bábušky loni byly naposledy. Rose má svůj svět, na hony nechodí a Pepi čeká (doufám) letos myslivecké zkoušky. Patří k nám i Kendall ( 2 roky), která je ve spoluvlastnictví s jednou moc milou rodinou. Obě naše mladice by na jaře měly složit OVVR, Pepi potom i vyšší zkoušky. Kdo je se mno ve spojení ví, že Josephína mi dala doopravdy zabrat. Ještě před rokem nevzala do mordy vůbec nic a jevila se absolutně bez vrozených dispozic coby přinašeč. Jak nám ale vysvětlit jeden výcvikář v Rájci : dělá si z vás pouze prdel, přitvrďte. Tak jsme na ni šlápli a ejhle, už děláme vlečky.

Pokud se vše podaří, aspoň jedna krasavice by se měla vrhnot do mateřství. Více ve štěňatech.

 

                                                          Novinky 2018

31.10. Naše dvojčata Josephine a Jeremiáš oslavili své 2. narozeniny.

Jeremiášek

27. - 28.10. KVZPR Třeboň - Rožmberský pohár

Christopher Bismilláhi se svým úžasným páníkem úspěšně složily tyto těžké dvoudenní zkoušky a umístil se na 6. místě. Jako jediný na barvě předvedl oznamovače , čímž potěšil svého vůdce. Chlapec jde v Amorkových šlépějích . Moc gratulujeme a fandíme vám.

23.10. Vidím, že 5 měsíců jsem neměla příležitost aktualizovat webové stránky. Událo se toho celkem mnoho. Tak jen v rychlosti. Pepína a Kendall navštívily nějakou tu výstavu. Kenduš celkem zabodovala na Klubové výstavě v Brně Žebětíně, kde získala V3 a druhý den V2 res.CAC. Pepi byla bez chlupů, po oba dva dny V. S Pepi pilně trénujeme na lovecké zkoušky. Konečně začala brát aport na suchu i z vody. Nyní se chystáme na aporty se zvěří. Podzim byl pro nás smutný. Umřely dvě nejstarší feny Arwen a Aimee, obě v krásném věku 14 let a několika měsíců. naše Alliska byla operovaná na zánět dělohy ( nevím, co ty holky letos dělají ). Snad je vše OK a Alliska tu snámi ještě nějaký rok pobude.

Kendall V2 res.CAC na Klubové výstavě v Brně Žebětíně

Allis po operaci pyometry

6.10.2018 Klubocé zkoušky CACT v Kožušanech

Začátkem října se u manžela v revíru konaly první klubové zkoušky pod záštitou RK. Hlavní rozhodčí byla Ing. Jarmila Pokorná. Přihlášeno bylo 24 retrieverů, jeden se omluvil a nepřijel. 16 pejsků úspěšně zkoušky vykonalo. Myslím, že zkoušky měly úspěch a příští rok budou pořádány opět. Na fotu vítězové. Moc gratulujeme.

 

29.5. Dnes slaví Drusillka a její sourozenci krásných 10 let. Hodně zdraví a vitality do dalších zítřků.

12 a 13..5. Klubové výstavy retrieverů Humpolec

Rozhodčí: Mr. Rune Fagerström, FIN a Mr. Andrzej Stepinski , PL

Na obě výstavy jsem měla přihlášeny nejmladší slečny, obě v pubertě. Pepína v mezitřídě a Kendall ještě ve třídě mladých. Obě se moc líbily, mají bezchybné posudky. Kendall si své případné umístění zkazila útěkem z kruhu a ukázkou své svérázné povahy. Pepi je mírná, klidná a poslušná. Vystavovala se pěkně, krásně běhala, ale chybí jí ten Drive. Jediné co nám vytkli byl nadbytek srsti.

Obě holky po oba dny Výborné, Pepi v neděli V4

20.2. Přišly další oficiální výsledky vyhodnocení dysplazie u našich nejmladších. Opět ty nejlepší. Moc gratuluji páníčkům a děkuji jim, že obětovali nějaký ten penízek. Předposlední štěně půjde na rentgeny koncem března.

Karl Bismilláhi HD A/A, ED 0/0

Kenneth Bismilláhi HD A/A, ED 0/0

Naše rodina se rozrostla o dalšího člena, bydlícího v Praze. Máme malého brabantíka Adíka.

9.2. Další Káčko se chystá na rentgeny. Tentokrát k doktoru Šebkovi. Doufám, že vše bude v pořádku jako u sourozenců Kendall a Kingsley. Držíme vše co máme.

O víkendu 3. a 4. 2. jsme s Pepi absolvovaly výstavní maraton v Brně. Maraton proto, že jsem v noci ze soboty na neděli sloužila v baru na mysliveckém plese a domů do postele se dostala až o půl páté. Po 2 hodinách opět vstávat a vyjet směr Brno. Ještě, že není daleko.

Pepi byla velmi šikovná. Krásně běhala i stála ve výstavním postoji. Nic nám nebylo vytknuto. Oba dny má bezchybné pozitivní posudky. V neděli jsme se dokonce dostaly do pořadí.

29.1. Oficiální výsledky zrentgenovaného Kingsleye (vyhodnotil MVDr. Snášil)

Kingsley HD A/A, ED 0/0

16.1. Přišly první oficiální výsledky rentgenů, ty nejlepší !!!

Josephine HD A/A, ED 0/0

Kendall HD A/A, ED 0/0

Ještě čekáme na výsledky Kingsleyho, který má už rentgeny za sebou a vypadají také dobře. A ostatní doufám budou následovat.

13.1. Hanácká národní výstava v Brně

Rozhodčí: Ingrid Grill

Josephine tř. mladých V

Kingsley tř. mladých V3

Naše odchovy J a K na podzim oslavily první rok života. Nyní postupně chodí na rentgeny HD a ED. Zatím máme zrentgenované Josephinu, Kendall a Kingsleyho, všechny s negativním výsledkem. Oficiální výsledky budou do 14 ti dnů.

V letošním roce bychom chtěli uchovnit Pepínu i Kendall. Pepča stále zlobí s aportem, do mordy nechce nic vzít, uvidíme, do jara odpočívá.

také se objevíme na nějaké výstavě, ale nebudeme to přehánět. Zatím máme zaplacené Brno.

Štěňátka jsme se rozhodli opět odložit. Letos plánujeme velkou přestavbu a nebylo by dost času na pořádnou socializaci.

Na podzim, v měsíci říjnu, budou v manželově revíru pořádány podzimní zkoušky pod záštitou RK. Budeme se těšit na hojnou účast, dobře vám uvaříme :)

Snad bude rok 2018 pokojný a úspěšný, a hlavně se nám vyhnou všechny neduhy a nemoci. Vždyť už máme především samé veteránky. Allis 11 let, Drus 10 let, Rose až v listopadu 9 let, no a mládí oslaví na podzim 2 roky.

 

Novinky 2017

Velikou radost nám udělal náš odchovane po Amorkovi a Rose Christopher Bismilláhi, který je nejen krásný, ale i pracovně vynikající a tentokrát se stal Vítěz zkouše ZPR - Derby, Stříbřec, s titulem CACT. Moc gratuluji, jsem na vás pyšná.

17.6. Oblastní výstava Náměšť na Hané

V Náměšti je krásně. Výstava se koná v areálu zámku, je spojena s klubovými zkouškami mnoha plemen. Goldenů se moc nevystavuje. Pepínu jsme nechali doma, ale přihlášená byla Kendallka.

Od pana rozhodčího Němce získala krásný posudek a známku VN 1.

6. a 7. 5. Klubová a speciáůlní výstava Humpolec

Přihlášeny Josephine a Kendall. Pepína už do dorostu, Kendall první výstava ve štěňatech.

6.5. feny Wild Jana

Kendall tř. štěňat - diskvalifikovaná. Kendalka opět jednou ukázala svoji nezávislost a tvrdohlavost. Zuby\ ukazovat nebudu, možná tě i kousnu. A tak jsme letěli.

Josephine - tř. dorost VN 2

7.5. feny Dan Ericcson

Kendall - tř. štěňata VN 1

Josephine - tř. dorost VN2

 

8.4. Josephine se poprvé zúčastnila výstavy

Ostrava, rozhodčí Dana Smržová

Josephine - tř. štěňat, VN 2

Pepína mě potěšila, chovala se po celou dobu vzorně. Ani výstavní postoj jsme neměli moc natrénovaný. Běhala s radostí, postoj byl horší, kroutila se na všechny strany, i přesto má posudek krásný posudek bez chybičky.

29.3. Další Bismilláhi odešel za Duhový most.

Benjamin de Bismilláhi, jako první z Béček nás opustil. 11.5. by mu bylo 11 let Bohužel opět zasáhla zlá nemoc, kdy mu na stehně značnou rychlostí vyrostl nádor, který praskl a došlo k celkové sepci. Benji, v srdíčku zůstaneš navždy.

25.1. Canisterapie v MŠ

Ještě než odjela poslední 2 štěňata z vrhu K, navštívili jsme MŠ Gorazdovo v Olomouci a samozřejmě DK FN Olomouc. Vždy mě zahřeje na srdci, když vidím rozzářená očka především u nemocných dětí.

V letošním roce jsme novým majitelům odevzdali štěňátka po naší Rose. Byla to její druhá a také poslední štěňata. Teď už se bude věnovat jen svému milovanému revíru a odpočinku. Protože všechny holky už jsou nebo brzy budou důchodového věku, nechali jsme si doma novou mladou krev po Heidi a Falkovi.

Jmenuje se Josephine Bismilláhi a tedy je :)

Tuesday, 14.01.2020 11:04

Bismilláhi