Aktualizace:

05.01.2011 17:28

Bismilláhi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky 09 Novinky 08

Novinky 2010

12.12. Konec roku.

Po neděli půjdeme na sonografii s Drus, zda-li budeme mít štěnda. Nevím, nejsem si jistá. Je hodně zvláštní, dělá věci, které nikdy nedělala, ale nevím, jestli je to příčinou zabřeznutí, nebo si to stále namlouvám. Ve čtvrtek budu chytřejší. Rose oslavila první narozeniny, roste z ní krásná, tvrdohlavá fena. Nafotili jsme pár fotek, jen by potřebovala ostříhat. Jinak je u nás lovecká sezóna, Amorek je ve svém živlu, holky občas zlobí a Rose závidí.

28.9. MVP Mladá Boleslav

Vyrazila jsem s holkama na výstavu, především díky zahraničnímu rozhodčí , kterých bývá na našich výstavách poskrovnu. Bylo nás asi s touto myšlenkou hodně, neboť goldenů v kruhu soutěžilo přes 100. Jaký rozdíl oproti minulému týdnu v Bratislavě, kde bylo celkem pouhých 31 zlaťochů. Počasí bylo příšerné, celou cestu nám lilo, i na výstavišti jsme vícekrát zmokli. Rose chyběl jeden den do 9 měsíců, tak se naposledy ukázala v dorostu. Drus byla přihlášená v pracovce a Allis v šampionech.Ještě jsme tu měli dvě Éčková štěňátka, nyní už ročky Efraima a Eeney.

Rozhodčí: Alexey Belkin RU

pan rozhodčí z Ruska sestry Rose a Saša
sestry v akci téměř devítiměsíční Rose , VN2
ještě jednou Rose Efraim Bismilláhi výborný ve třídě mladých
Eeney Bismilláhi výborná ve třídě mladých Eeney v pohybu
Drusilla ve třídě pracovní výborná Drus při posuzování, prý jsme moc hubení
Allis ve třídě šampionů V3 Britt Angel Shadow, Amorkův syn

 

 

16.8. Domingo de Bismilláhi splnil poslední podmínku chovnosti OVVR s krásným výsledkem, jen jednou 3, jinak samé 4. Gratuluji a mám velkou radost!

Místo konání: Březolupy u Uherského Hradiště

Rozhodčí: Hudlík, Jelínek

Nos                            zn. 4  40b
chování po výstřelu     zn. 4  12b
vr.chuť k práci            zn. 4  32b
ochota k pr. ve vodě   zn.4   32b
aport ve vodě             zn.3   30b
aport v terénu             zn.4    32b  zvěř
kontakt s vůdcem       zn.4    16b
vodění na vodítku       zn.4    12b
vodění volně               zn.4    16b

 

27.7. Okurková sezóna, ale okurky nejsou. Né že bych se jinak předřela, celkem mi nevadí, že není co zavařovat. Na pár dní jsme si odskočili do Řecka, pejsci se rozdělili, ti hodní mají privilegia na chalupě v Beskydech a hrabošky zůstaly doma s dcerou. Půjčila jsem si foťák a udělala pár snímků z chalupy a osmiměsíční Rose.

Naše chalupa v Beskydech Starých Hamrech Amorek s Alliskou Amor a Allis podruhé
Drusillka Drus ve střehu Copak bude k obědu?
Amor, Maťa a Drus Rose zůstala doma Rose za 2 dny osmiměsiční

 

6.7. Barunka odjela na několik měsíců do Španělska i s foťákem, tak jen ty od našich odchovů.Naši pejsci se válí celý den na zahradě, brzy ráno chodíme na vycházku a potom až později odpoledne vyjedou do revíru. V tomto horkém počasí jsme popolední vycházky vynechali.Rose je pěkná puberťačka, odmítá odevzdat dummy, při aportu z vody ho nechá metr od břehu, začíná pronásledovat zajíce, no doufám, že z toho rychle se dostane. Na výstavu se chystáme až koncem srpna. Přišly fotky našich odchovů ročních i dvouletých.

Návštěva Daphne naše smečka s Daphi Daphi s malou paničkou Monikou (stojí)
Eliot a jeho první narozeniny Balthazar jen smutně koukal Eliot se pažravec nerozdělil
ani drobeček nenechal dvouletá Daphne dvouletý Desperado

 

1.6. by se dožila naše milovaná a první goldenka Aisinka 9.let, bohužel nezodpovědnost lidí jí to neumožnila. 4.6. slaví už 6. narozeniny Áčková štěňátka. Našemu Amorkovi a jeho sestřičkám Aimee, Angie, Atheice, Ashley, Arwence i jejim bráškům Archeimu a Arnymu jen pevné zdraví, plnou misku, milující pánečky a hodně spokojených let. Také musím vzpomenout na moji vyvzdorovanou a nejkrásnější bloodhoundku, která by se 6.6. už dožila 7. narozenin, snad to ani není možné, že ji už 4 roky nebudu mít. Vám všem jen to nejlepší, mám vás všechny ve svém srdci.

20.4. Děkuji všem majitelům štěňátek za fotky našich odchovů . S některými se uvidíme v Praze, s jinými snad někde jinde. Do Prahy jsem přihlásila obě dospělé holky, ale Drus se rozhodla minulý týden hárat po 5 měsících, tak uvidíme, jestli jí to vyjde. Jen ať mi nerozhárá Allis, ta je přihlášena na další 3 výstavy. Rose začíná moc pěkně aportovat, dummy drží pevně a pustí až na povel. Už začíná také chodit do vody, vyloženě si ji užívá a nebojí se ani hloubky. Pokud bude tak šikovná, zkusíme na podzim OVVR, manžel tvrdí, že i PZ, ale v 10 měsících pochybuji. První výstavní premiéru bude mít v červnu v Brně.

Náš babinec

Rose 4,5 měsíců Allis 3 roky a žádná srst Drus, necelé 2 roky

 

3.4. se konala Krajská výstava psů v Mladé Boleslavi, kde jsme měli zastoupení našeho nejmladšího Eliota Bismilláhi a Amorkova krásného syna Balthazara. Eliot dostal velmi pěkný posudek, ale pro jeho tloušťku ( kde mu přidávala i velmi bohatá srst ) získal od Ing. Kordy VD4. Balthazar svoji třídu vyhrál a získal V1, vítěz třídy.

Blahobytný Eliot v pohybu a postoji

Balthazar Angel Shadow v postoji a pohybu

15.3. O víkendu jsem vzala foťák a snažila se udělat pár nových fotek. Nejsem z nich nadšená, pokaždé, když jsem s pejsky venku se naskytne několik momentek, které by chtěly zvěčnit. Když si konečně vezmu nástroj na splnění přání, žádná příležitost nepřijde. Je to schválnost. Už vím, proč fotografové stále nosí svůj aparát s sebou. Ty neskutečné snímky vznikly zaslouženě hodinami bloumání bez kloudného výsledku. Naši hafani jsou příšerně zaroslí, je to ostuda, jaro už mne snad donutí je zkrášlit.

Chundelka Allis Allis a čuvač Amor Ještě holá Rose
Allis Drus Rose

 

20.2. Jarní prázdniny v Beskydech.

Od 15.2. byly v okrese Olomouc jarní prázdniny a my se vydali na pár dní na chalupu do Beskyd. Andrejka si chtěla zajezdit na snowboardu, Maťu jsem potřebovala dostat na lanovku, už jsem byla z toho tahání do kopce vyřízená, a také jsme chtěli navštívit Amorkovu dceru Soledad, která bydlí po cestě. Bohužel den před odjezdem si Drus velmi škaredě rozřezala polštářek na přední tlapce o rozbitou pivní láhev, chtěla jsem to jet šít, ale náš pan doktor také trávil prázdniny mimo a zastupující lékařce jsem ji nesvěřila. Stáhli jsme to obvazem .Nakonec jela s námi, cestu zvládla velmi dobře, a veškerý čas lenošila na chalupě.

Aimee a Rose Allis zaujatá Allis podruhé
Allis potřetí Amor velmi zarostlý Cesta k autu
Andrejka s neteří Kristýnkou Aimee, Rose, Allis a Amor Rose, Allis a Amor
Divoška Rose Rose s bolavou nožkou Drus Sourozenci Aimee a Amor
Drussilka s Rose Rose hrozně rychle roste Andy s Amorkem a jeho dcerou Soledad
U Embertů na dvoře Rose a její kámoška Soledad
 
Soledad (7 měsíců) má silnou kostru a bohatou srst po svém taťkovi  

 

25.1. V Olomouci o víkendu bylo velmi mrazivo. Našim pejskům to ale nevadí, řádí ve sněhu, válí se a Amor dokonce včera vstoupil do Moravy. Drus jsem přidala pohybu a mírně omezila žrádlo, především pamlsky jsme úplně vysadili, ale je stále pořádná kulička. Má nastřádáno na krutou zimu.

 

Naše Allis bohužel nezabřezla. Drus na své první výstavě letošního roku se paní rozhodčí vůbec nelíbila. Ale jinak se máme dobře. Jsem zdraví, máme se rádi.

23.1. se dožívají 3. narozenin naše Céčková štěňátka.Dva z nich se stali chovnými psy. Hodně zdraví, milujících pánečků, společných procházek, her a pro někoho i bezproblémové mateřstí přeji všem 8 odchovancům. Tak milá Cassiopeiko, Caesarko, Cassidy, Crowley, Cassii Cley, Crusandře, Cedriku i ty Cardinále v dalekém Rusku, jen to nej!!!