Aktualizace:

19.06.2011 21:09

Bismilláhi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky 08 Novinky 10

Novinky 09

31.12. Jako každý Silvestr i letos jsme se vydali do revíru nakrmit zvěř. Byla jsem asi doopravdy hodná, protože pod stromečkem na mne čekal nový fotoaparát, tak jsem ho trošku vyzkoušela. Ještě to není ono, hodně fotek mám rozmazaných, ale budu na tom pracovat. Alliska je březí, začíná se zakulacovat a především hodně mění svoji povahu. Po olomoucké výstavě si ji nastěhuji do jídelny, ať ji mám pěkně na očích.

Těhulka Alliska Pánečku dělej ! Nástup do revírního vozidla.
Tak kde ty baby jsou? Máme se fotit. Co to tam máte? Allis: Ta Drus se snad dá k otužilcům.
 
Pózování u krmelce. Byli jsme i za Aisinkou a Amberkou, chybí nám!!!  

 

18.12. Děkuji majitelům našich nejmladších, kteří nám pravidelně zasílají zprávy a fotky téměř půlročních mimin. Mám z nich všech obrovskou radost, vyvíjejí se velmi slibně a především mají všichni úplně ty nejlepší páníčky. Tento víkend jsme měli strávit na Křivoklátsku na naháňkách a jiných lovech, ale pojede páníček sám. Doufám, že jsem byla hodná a Ježíšek mi nadělí nový fotoaparát, ať opět mohu něco vyfotit. Letos snad ani PFku nestihnu. S naší Allis jsem se rozhodla nejít na sono, nebyla jsem s žádnou fenou a nechávám si to jako překvapení. Dnes by měla být v půli, abych pravdu řekla, nic na ní nepozoruji. Zprvu lépe žrala, ale opět zlobí, náturou stále stejný ďábel, žádné viditelné změny. Pamatuji u Aisinky, byla jsem si jistá až 14 dní před porodem. Však uvidíme.

Emárek a jeho první sníh Erzsébeth domácky Ebby Z Ebby bude myslivecký pes

 

28.11. Blíží se nám Vánoce, naší pejsci si užívají období honů, každý týden jeden z nich doprovází svého pánečka. Alliska bude 14 dní nakrytá, zda se podařilo budeme vědět až koncem adventu, má ale větší apetit. Značně nás zlobí fotoaparát, asi už má odslouženo. Koncem roku vyprší vypovězená smlouva s provozovatelem internetové sítě, snad se brzy rozhodneme a domluvíme s někým jiným, abych mohla i nadále aktualizovat. Moc děkuji za fotky našich posledních štěňátek, opět se mi podařilo sehnat vynikající majitele.

5.10. V sobotu bychom měli jet na MVP do Prahy, jsou přihlášeny holky i Amorek, ale osud si s námi opět hraje. Drus začala hárat, teď je v nejlepším a Amor je jak bez rozumu, nežere, vyje, blbne. Hrozně ho to vzalo. Já jsem mu slibovala, že bude mít doma miminka, ale asi nepochopil, že má počkat až na Allis. Ta si pořezala polštářek na přední tlapce, tak kulhá. Jsem zvědavá, koho tam vystavím. Doma je stále smutno,naše zakladatelka nám moc chybí, vždy vše srovnala do latě, teď je tu chaos a boj o vůdčí postavení mezi holkami. Aisinka nebyla jediná, které bylo zle a do 24 hodin nám umřela, ještě další dvě feny dopadly stejně a osobně vím o dvou dalších hafanech, kteří to s několika denními kapačkami zvládli. Jen by mne zajímalo, jestli v tom mají prsty zemědělci a jejich hubení hlodavců nebo nějaký zmetek, kterému němá tvář vadí. S manželem jsme se dohodli, že na jaře vezmeme nového pejska, vyrovnáme stav 2:2.

28.10. Měli jsme tu na výcvik Daphinku. Panička se s těžkým srdcem smířila postrádat svého miláčka na dva a půl týdne, ale poté co manžel musel během týdne třikrát doplavat pro dummy, Daphi cestovala do místa svého rodiště. Do vody chodila pěkně, jen ten aport úplně zapírala. První týden si u nás zvykala, další jsme najeli na pravidelný výcvik. Aport z vody stále nešel, víkend před zkouškami ho ignorovala úplně. Obdivuji chladnou hlavu a absolutní klid svého muže, když se mu zasekla i na zkouškách. Více ji zajímali rybáři a korona, než nějaký předmět ve vodě. Nakonec se nechala přemluvit, i když s velkou ztrátou zkoušky má a nebrání jí už nic k uchovnění.

14.10. V pátek 9.10. jsem si na obvyklou procházku vzala fotoaparát. Říkala jsem si, že už dlouho nemám aktuální fota, Drus jsem vlastně neměla nafocenou vůbec v postoji a také Aisi, téměř osmi a půl letou. Kdybych tušila... V pátek ještě byla šťastná, veselá a spokojená.

Drusillce konečně přišly oficiální výsledky na dyplazii, má potvrzené samé nulky.

14.9. V pátek přišly oficiální výsledky Daphne na dysplazii. Kyčle i lokty negativní 0/0, posuzoval MVDr. Snášil. Drus zatím stále čeká. O víkendu se dařilo Bastienovi de Bismilláhi, v sobotu složil podzimní zkoušky v I. ceně a v neděli vybojoval V1, vítěz třídy na Krajské výstavě v Karlových Varech.Naši pejsce byli děleni na poloviny. Amor a Allis zůstali s manželem a prošly náročným kachením honem, přijeli v sobotu kolem půlnoci úplně vyřízení, Aisi a Drus se mnou jely do Beskyd a šplhaly po kopcích. Měly jsme toho také dost.

6.9. V tomto týdnu byly zrentgenovány kyčle a lokty u Drusillky a Daphne. Daphi byla přímo u dr. Snášila, prý má excelentní klouby, oficiální výsledek dostane později. Drus byla na snímcích u našeho vet.dr. a k posouzení jsou poslány opět k MVDr. Snášilovi do Brna. Náš pan doktor byl zase skeptický, do chovu se snad dostaneme. Pamatuji, jak se mu ideálně nezdály ani kyčle Allis a nakonec má nulky. Doufám, že opět přeháněl. Co mne ale potěšilo, obě holky jsou plnochrupé, P1 tam jsou, jen už neměly sílu se proklubat. Drusillce nešla přímo, trochu si lehla. Domlouvali jsme se s panem doktorem, jestli odřízneme kousek dásně, aby byl zub vidět, ale nakonec jsem se rozhodla fenu netrápit.Jsem spokojená, že tam je. Také začala sezóna honů na kachny. MS mého manžela vysazuje 500 kachen, které krmí a následně pořádá 3 hony. Včera se konal první, bylo uloveno necelých 250 kachen a pětinu z nich vytáhl z Moravy náš Amor. Večer přijel úpně vyřízený, ale šťastný. Také přišly nové fotky malého Efraimka. Má se úplně báječně. Tady je pár slov od jeho paničky Otky: " Riki je naprosto pohodové štěně. A strašně obdivuje Báru, neustále jí tlapká v patách, kam se hne, leží jí v pelíšku, nejlepší polštářek je prý její ocas:-)
Může se vedle něj luxovat, sekat sekačkou...nic ho nevyvede z míry. Baští jak nezavřenej."

Efraim alias Riki a Bára

30.8. Všechna štěňátka už našla svůj nový domov. Pro Emárka si přijela jedna bezvadná rodina, bude mít celodenní péči. Ještě s námi byl na dva dny v Beskydech na chalupě, musela jsem si tam vyzvednout Martinka, školní rok začíná. Po cestě jsme navštívili jedenáctitýdenní Amorkovu dceru Soledad, kterou si paní chovatelka nechala. Také chodí fotečky od nových majitelů. Mockrát Vám všem děkuji.

Aimee, Emar, Martin, Allis     Emar s Allis
To je pohoda   Soledad  

 

25.6. Aimee je březí 61.den, hodně odpočívá, ale zatím se rodit nechystá. Nedovedu odhadnout, kolik broučků tam má, bříško je plné, pořád se tam melou. Byli jsme se nahlásit u pana doktora, aby si nás dal s vykřičníkem do mobilu, opět budeme rodit, když má zavřeno. Při té příležitosti jsem Aimee zvážila, má 34,5 kg, přibrala téměř 6 kg. Asi nás čeká náročný víkend, a to mám holky přihlášené na Intercanis do Brna.

22.6.Také přišly příjemné zprávy od Lenky a Bastienka, kteří se spolu s Brixie zúčastnili Krajské výstavy v Trmicích, kde posuzoval pan rozhodčí Němec. Oba Lenčini hafani pana rozhodčího zaujali, dokonce i nevadila nízká hmotnost našeho nežravce a vybojovali mety nejvyšší, Krajské vítěze. Leni, moc ti to přeju.

14.6. A nakonec foto Amorkova syna Balthazara Angel Shadow, který bojoval v Klatovech ve třídě mladých, od paní rozhodčí Goldffusové získal překrásné hodnocení, ale bohužel kvůli neproraženému hornímu řezáku dostal známku VD3. Majitelce doporučila, ať s tím rychle něco dělá, že je to velká škoda a snad se dá ještě vše spravit. Kdyby majitelé od začátku měli zodpovědného veterináře, nemusel být Balthazar teď trápen. V odchovech po našich psech jsou nové fotky Angel Shadow vrh B.

Červen je u nás psí narozeninový měsíc. Co-by 18 ti letá jsem si pořídila německou dogu, která měla narozeniny 19.6. Když mi umřela, chvíli jsem byla bez psa a starala se o lidský dorost, než se mi opět začalo stýskat po vlhkém studeném čumáku. Přišla k nám Aisi, která se 1.6.09 dožívá 8. narozenin. Je naše první goldenka a své prvenství si udržuje i ve smečce. V poslední době se hodně zklidnila, občas dělá, že neslyší, ale je stále spolehlivá a hodná. Za celých osm let nezastonala, k veterináři chodíme jen očkovat. Přejeme jí pevné zdraví a dlouhá léta v její smečce.I Amberka, můj první bloodhound, se narodila v červnu. 6.6.09 by se dožila 6 let, bohužel ani mně, ani jí to nebylo dopřáno, přesto je stále se mnou. Ambi, všechno nejlepší! No a samozřejmě náš miláček, zástupce mužského pohlaví Amorek, je také zrozený v měsíci červnu. 4.6. se Amor, Arny, Archie, Aimee, Athea, Arwen, Angie a Ashley,Bismilláhi první odchov dožívá neuvěřitelných 5. narozenin. Všem svým červnovým čtyřnohým kamarádům přeji dlouhá, zdravá a šťastná léta a hodně lásky v jejich milujících rodinách. Stále na vás myslím.

29.5. oslaví naše Déčková mimča už první narozeniny. Přejeme jim hodně zdraví, vitality, láskyplné náruče, dobrého papkání a dlouhý spokojený život. S některými se potkáváme na výstavách, někteří pilně cvičí na zkoušky a někdo jen tak lenoší u svých milujících pánečků. Tak Daphi, Diddle, Drus, Vito, Domi a Despi VŠECHNO NEJ !!!

16.5. Drusillka začala v pondělí hárat, tak jsme se museli odhlásit ze zkoušek vloh. Celkem mne to mrzelo, protože už pěkně pracovala ve vodě i na suchu, ale trochu jsem s tím počítala, vždyť koncem měsíce má jeden rok. Její sestra Daphne už také odhárala a ohařka Nely, která byla s námi přihlášená se kvůli hárání musela přehlásit na příští týden. Holt to mají holky složité.

Aimee snad čeká štěňata, MÁ TOTIŽ NESKUTEČNÝ APETIT,dnes je 3 týdny nakrytá. Amorkovy nevěsty vyšly na 50%, Ellis nezabřezla, potřebovala si po loňském nadělení 13 štěňat odpočinout a Elegance je prý v očekávání, i když na sonu nebyla. To bude krásných nadělení v červnu. Opět mám o dovolenou postaráno. Přikládám fotografii Bastienka a Brixie, tato dvojky by se měla koncem roku také stát rodiči. Že jim to sluší?

Bastien de Bismilláhi a Brixie Cassovia Trasure

4.5. MVP v Českých Budějovicích a MVP Praha.

Týden po sobě se konaly dvě mezinárodní výstavy. Letos jsme se nezúčastnili ani jedné a ani jiný Bismilláhovec. Měli jsme tam zastoupení pouze jednoho vnoučete, Amorkova syna Balthazara ( matka Ellis z Opavského kopce ). V Budějovicích se vystavoval ještě ve třídě dorostu, získal VN, v Praze čerstvě 9 měsíční už ve třídě mladých, kde skončil mezi 9 pejsky na krásném 3. místě - V3. Moc gratuluji. Podle fotek je ve stavbě těla hodně podobný Amorovi.

Drusillka se v sobotu 2.5. zúčastnila mysliveckého svodu v Olomouci - Štěpánově. Byla tu jediným zástupcem goldena, labradorů bylo 5, mezi nimi i kámoška Helen z Orvetu. Kromě chybějící jedné P1 byla velmi pochválena. Výška 56 cm, po kom se nám ta holka dala?

 

21.3. Kde je to jaro?

Podle kalendáře nám jaro už začalo, ale teploty tomu neodpovídají. Ještě že se už nemusíme brodit bahnem. Alliska brzy oslaví druhé narozeniny, Drus se potýká s pubertou, Aisi nám přes zimu nějak přibrala a Amorek pohodář na vše dává pozor.

 

1.3. Grandšampion a Junioršampion

24.2. Byl oficiálně přiznán Amorovi titul Grandšampiona ČR a Allis Junioršampiona ČR. Mám z obou obrovskou radost.

23.2. Vycházka

Amor s Aisi byli s pánečkem v revíru, ale mladé holky nesměly, nenechají zvěř v klidu, tak mají nějakou dobu smůlu. Vzala jsem fotoaparát a chtěla něco nafotit, ale moc se nám nedařilo. Chvíli nepostojí, Drus výstavní postoj je poloha na zádech, a navíc nám nasněžilo na fotoaparát, tak to máme puntíkované.

Nahoře Allis, dole Drus.

 

8.2. Cacib Brno

V něděli se vše obrátilo, nebo spíše naši psi se líbili panu Lane a paní Lane dávala přednost vyšším goldenům. Amorek ve třídě šampionů V3 a Alliska vyhrála mezitřídu s titulem V1 CAC . Stává se čekatelkou Šampiona ČR a Amor splnil podmínky pro Grandšampiona ČR.

7.2. Cacib Brno

Chvíli nebudu moci aktualizovat naše stránky, tak jen ve zkratce. Dvoudenní mezinárodní výstava v Brně s hojnou účastí golden retrieverů,v sobotu téměř 150, v neděli ještě o něco více, a velkou zahraniční účastí. Po oba dva dny mám přihlášeného Amorka s Alliskou. Alliska začíná obrůstat, přesto ještě není v srsti, Amor je celkem v kondici, oko se nám zahojilo, zimní srst drží. Tentokrát zklamala panička, v úterý dostala zánět středního ucha, pěkně se motá a nejhorší, nemůže řídit, je nějaká dezorientovaná. Moc děkuji naší Andrejce, která nás bezpečně přivezla a vystavila si vlastně svého Amora s obrovským úspěchem V1 CAC ve třídě šampionů. Moc děkuji. Alliska se nelíbila, coby menší fena nepadla do oka, i v posudku má napsáno, že by mohla mít delší nohy. Nic proti, pro mne je stejně nejkrásnější. Ještě jsme tu měli tři vnoučátka, dvě také dostala VD, jen Abby Gale Athejky získala Výbornou.

Posuzovali manželé Lane z GB

Alliska v postoji                                                               O Caciba

23.1. Druhé narozeniny Céček

Cassiopeika, Caesarka, Crowleyk, Crusander, Cassidy, Cassius Clay, Cedrik i Cardinalek v dalekém Rusku oslaví své druhé narozeniny. Přejeme jim jen to nejlepší, hodně zdraví a stále tak hodné a zodpovědné pánečky. Těm, kteří aktivně pracují hodně zdaru a i výstavních úspěchů, a těm, kteří se chystají na mateřské povinnosti, ať se vám narodí štěńátka s tak úžasnou povahou, jako jste byli vy.

Cassiopeika Caesarka Crowleyk Crusander
Cassidy Cassius Clay Cedrik Cardinálek

 

10.1. NV Olomouc

První výstava v novém roce se již počtvrté konala v mém rodném městě, proto jsme opět nemohli chybět. Je to pohoda, vstát až za světla, na výstaviště si pomalu dojít pěšky a potkat fůru známých. Z naší smečky jsem tentokrát přihlásila polovinu, bohužel tu nesprávnou. Alliska se rozhodla, že je jí v lednu vedro, a shodila snad úplně celé osrstění. Drus naopak je zabalena do huňatého kožichu a jako správná hospodyňka si ukládá na dlouhou zimu zásoby. Amorka jsem nechala úmyslně doma, NV z Olomouce už máme, tak nebudeme zaclánět. Aisi je ve výborné kondici, ale měla své odchovy v pracovní třídě, tak jsme tam také se nechtěli motat. Z našich odchovů přijel Domingo, Bastien, Cassiopeika a Athejka, byli tu i čtyři vnoučci, dva po Amorkovi a dva po Athejce. Všichni mi udělali obrovskou radost a majitelům moc a moc děkuji. Někteří si sáhli i na mety nejvyšš. Moc mne mrzí VD Cassinky, která má nádherný posudek, ale pro své světlejší oko se rozhodčí rozhodla pro červenou stužku, tak i Athejky, kdy jsem pánečky umluvila, ať ji i přes její zranění na tlapce vystaví, a ona zrovna za pohyb obdržela horší posudek.

Rozhodčí: Jiřina Holečková

Drusilla de Bismilláhi, dorost, VN2                    Domingo de Bismilláhi, dorost, VN2

Allis de Salvia Apiana, mezitřída, V3                 Bastien de Bismilláhi, tř. otevřená, V1 CAC

Cassiopeia de Bismilláhi, tř. pracovní, VD          Athea Bismilláhi, tř pracovní, VD

Balthazar Angel Shadow, štěňata, VN1             Astra Angel Shadow, tř. mladých, VD

Andy Shanty Navaro, tř. mladých, V1 CAJC     Abby Gale Shanty Navaro, tř. mladých, V4

 

Novoroční procházka

Na Nový rok jsme se vydali navštívit naše dobré známé a trošku si odpočinout. Novoroční procházka v mrazivém počasí se nám vydařila, moc děkuji Petře a Pepovi za pohostinství exil a těším se na další setkání.