Aktualizace:

19.06.2011 21:10

Bismilláhi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky 09 Novinky 10

Novinky 2008

15.12. Koncem listopadu oslavila naše Déčka půl roku svého života. Mám tu aktuální fotky všech kluků, holky doufám nezůstanou pozadu. Kluci i s Drusillkou váží necelých 30 kg, jsou silné kostry a velmi živé nátury a snad svým majitelům dělají jen samou radost. Drus s Domingem se půjdou ukázat na výstavu v Olomouci, stále ještě do třídy dorostu. Mám ze všech velkou radost a velmi děkuji za fotky.

Desperado de Bismilláhi Despi v postoji Despi sedící
Domingo de Bismilláhi Domin doma radost ze sněhu
Domingo v postoji Damian Vito de Bismilláhi Damian Vito a první sníh
 
Drusilla de Bismilláhi Drus půlroční  

 

12.10. Náš velmi šikovný odchov Cassiopeika v sobotu zvládla velmi náročné Klubové podzimní zkoušky v Bobrůvce v I.ceně. Vše podrobně si můžete přečíst na stránkách její majitelky Alenky .My jsme tyto zkoušky skládali před týdnem s Allis, ale u myslivců, kteří nejsou tak přísní. Například slídění s dohledávkou kachny zúčastnění labradoři v naší skupině vzali nejkratší cestou a měli strhnutý jen bod. Alliska zase u markingu vydržela, ale ne dostatečně dlouho a vyběhla bez povelu, také nám strhli 1 bod. Když si tak čtu zprávy od Alenky, asi bychom proletěli. Takže holky, hluboce před vámi smekám a moc a moc gratuluji !!!

Amorek s Alliskou měli výstavní klání v Polsku, byli jsme tu i loni a setkali se tu s českými vystavovateli, letos tu byla jen chovatelka Allisky. Už vím proč. Slyšela jsem, že Poláci jsou patrioti a pokud posuzuje polský rozhodčí, dává přednost místním pejskům. Mohu potvrdit, dává. Alliska nastupovala v mezitřídě, kde bylo přihlášeno 6 fen. Hned u vchodu do kruhu jsem si říkala, že to máme v kapse. Nejsem namyšlená, ale tyto fenečky doopravdy nebyly pěkné, u nás by většina dostala VD. Alliska by musela moc zlobit, aby nezabodovala. Běhala i stála v postoji velmi pěkně, přesto jsme byly druhé. Jediné co jsem pochopila a co se panu rozhodčímu možná eklovalo, že je malá. Znáte to : Co je malé to je milé. A na Polsko kašlem.

Nely z Nezdického potoka bude mít 4 měsíce. Začíná se vytahovat a ukazuje svůj nezkrotný temperament. Myslím, že dá tchánovi příští rok při nácviku na zkoušky pěkně zabrat. Ale je to holka moc pěkná.

 

27.9. Dnes jsem vzala fotoaparát a šla se podívat, jak naši brouci pracují v terénu. Allisku čekají příští týden PZ, vzala jsem ji s sebou, ale moc nepouštěla, ať se ještě nezkazí. Pořádaly se dvě leče, jedna na Moravě a druhá v na suchých rybnících slepého ramene řeky. Opravdu byly suché a plné bahna, obdivovala jsem naše psy, muselo to být příšerně náročné brodit se bahnem pro spadlé kačeny, v místech až po břicho hlubokém. Přijela jsem s goldeny, odjela s černochy. A pak má člověk udržovat srst ve výstavní kondici.

 

 

20.9. a 21.9. se v Brně Panské líše v dostihovém areálu konala dvoudenní výstava retrieverů. S sebou jsem měla Allisku s Amorkem a můj věrný doprovod Bohunku. Potkali jsme se tu s mnoha přáteli, dozvěděli spousty novinek a promrzli až na kost. Goldeny posuzovaly rozhodčí z Rakouzska, Sigrid Holzer a Suzane H"oger. V sobotu s nám velmi zadařilo, obě moje zlatíčka vyhrála svou třídu, v neděli byli neméně úspěšní, když vybojovali opět shodně druhá místa. A co naši přátelé? Myslím, že si všichni zaslouží pochvalu.Přijela se na nás podívat malá Daphne, bude mít za měsíc výstavní premiéru.

                                                      sobota                 neděle                         třída

Amor Bismilláhi                              V1 CAC              V2 res. CAC              vítězů

Allis de Salvia Apiana                     V1 CAJC             V2                             mladých

Brixie Cassovia Treasure                V                          V3                             mladých

Connie z Královských teras            V4                        V4                             mladých

Akim z Královských teras               V4                         V4                           vítězů

Andreas Misantos                           V2 res. CAC        -                                pracovní

Asmine Goldenpack Marty              V2                                                        otevřená

Ještě jsme tu v sobotu měli dva vnoučky po Athejce Alexe a Andyho, oba se známkou výborný

Allis v sobotu CAJC Amor v sobotu CAC o BOBa
Amorek co to máš? tak jdeme na to
Amor pořadí o klubového vítěze nástup v kruhu
Alliska v pohybu výběr pro pořadí mazlík Alliska
divoška Daphne Daphne a takoví krásní oři tu běhali

 

1.9. Naše Drusillka měla 3 měsíce, je už plně očkovaná a dokonce přihlášená na brněnskou výstavu. Váží něco málo přes 13 kg a je moc hodná.

 

15.8. Byla jsem na skok v Podgoře, jsem ráda, že jsem doma. To vedro v poslední době nesnáším, ale co by člověk neudělal pro rodinu. Včera jsme jeli s manželem a tchánem pro nové štěně Německého krátkosrstéo ohaře až do Sušic u Klatov. Alfa, 13 ti letého NKO hnědáka napadl staford a ošklivě mu zranil zadní nohu. Po domluvě s vetdr. ho nechal tchán utratit a ihned začal shánět nové štěně. Tentokrát jsme dovezli fenečku běloušku, kterých na Moravě není. Má taťku němce a jmenuje se NELY od Nezdického potoka. Vzali jsme s sebou i Diddlinku, chtěli jsme ji nové paničce trochu přiblížit, aby nemusela tolik kilometrů, ale nakonec jsme ji dovezli až na místo. Bude bydlet kousek od Kolína v rodinném domku se zahradou a dvěma kámoši, vlčákem a křížencem. Myslím, že jsme vybrali Dudlíkovi moc hodnou paničku a možná se s ní i na nějaké té výstavě potkáme.Také jsem dostala nové fotky Amorkových dětí, už 10denních. Narodilo se jich 13, ale jeden chlapec byl hodně slabý a nezvládl to. Amor a Nelka mají 7 štěněčích kluků a 5 holčiček. Tentokrát se barevně dali spíš na maminku, budou od světlezlatých a po tmavé. Pokud znáte hodné zájemce, určitě dejte vědět. A poslední zpráva pro mne velmi milá, Allisce přišlo vyhodnocení DKK 0/0, mám obrovskou radost. Allis měla jet zítra s Amorkem na Cacib Bratislava, ale začala nám hárat. Nějak jí ty výstavy nevycházejí, už tři z šesti letošních mi prohárá.

 

 

15.7. Všechny moje děti se mi rozutekly na dovolenou, holky jsou na vodě, jedna sjíždí Vltavu, druhá se rekreuje na Pálavě a Martinek odjel s babičkou do Beskyd. Já trávím volný den se štěňaty a zavařováním a nevím, co mi dává více zabrat. Malí goldeni jsou čím dál zvídavější, jejich hry nabírají na intenzitě a i neplechy začínají být znát. Příští rok určitě nebudeme mít rybíz, zahrada vypadá jako po nájezdu krtků a dřevo, které jsme s manželem pořezali, je roztahané po širém okolí. Ještě že jsem si půl zahrady se zeleninou a kytkama oddělila. Ale jsou to naši broučci, je dobře, že jsou tak aktivní, již brzy je budou muset zvládat jejich noví majitelé. Dnes jsme všechna mimina nastříkali Frontlinem ve spray, ve čtvrtek budeme opět odčervovat a za týden už nám odjedou první nedočkavci do svých nových domovů.

Fota lze zvětšit kliknutím na ně.

 

7.7. Naše Céčka Cassiopeika a Cassidy se zúčastnili výcvikového tábora v Roudné u Soběslavi spojeného s OVVR a přípravou na podzimní zkoušky. Zatím nemám moc fotek a informací, jen vím, že Cassidy zvládl OVVR s plným počtem bodů a skončil na 3. místě a Cassiopeika vyhrála neoficiální podzimní zkoušky. Moc děkuji Peťce a Alence za krásnou prezentaci naší CHS a strašně moc jim gratuluji.

31.5. Štěňata prospívají a tak se ještě před pořádným kolotočem vydávám se svou věrnou průvodkyní Bohunkou, našim Martinem a čtyřmi psy na výlet. Jarka a její CHS z Královských teras pořádá svůj první ročník společného setkání odchovů Královský kamínek. Bohunčin Beethoven je vlastně dědek většiny Kamínků a my s Amorkem a Alliskou byli pozváni, jako přátelé. Že se také zúčastníme soutěží loveckých i zábavných jsem netušila a o to velkým překvapením bylo pro mne, když naše šikovná Allis vyhrála 1. místo a svůj první pohár. Mám z něho obrovskou radost a musím Jarku velmi pochválit, měla vše bezvadně připravené a mrzelo mne, že s nimi nemohu zůstat ještě do neděle.

29.5. Den s velkým D

Byl to velmi náročný den, naštěstí dopadl dobře a vše se podařilo, tak snad zůstane jen ve vzpomínkách.

Naše Aisi se konečně chystala porodit svůj poslední vrh. Hodně jsem se tohoto porodu obávala, snad proto, že Aisi už je téměř sedmiletá, snad pro nepříznivý rok na štěňátka, snad nějaká předtucha. Vždycky jsem obdivovala fenečky, které rodily 8 štěňat za dvě hodiny a bezproblémů.Ani Aisi, ani já takové štěstí nemáme. Už třídenní zpoždění mě znervózdnilo. Aisi bývá vždy přesná, rodí 63. den. Tentokrát jsme kryli pouze jednou, tak nám to vycházelo na pondělí 24.5. Nejenže se nic nedělo, ale Aisi byla vyjímečně klidná, jen trochu funěla. Funěla i v úterý a ve středu. Noc však byla neklidná, teplota konečně klesla a já volala do práce, že nemůžu přijít. Před šestou ranní odtekla plodová voda, po dvou hodinách se narodila první holka 460g, žádný drobek na to, že měla roztáhnout porodní cesty. Půl hodiny po ní přišel na svět kluk jako buk 500g. To bylo zatím vše v pořádku. Aisi rodí s pomocí homeopatik a myslím, že nás tentokrát uchránila od úhynu nějakého štěněte nebo operace. Aisi mívá po druhém štěňátku pauzu, má štěňata uložená hluboko v hrudníku a postupně si je posouvá. Počítala jsem i se dvěma hodinama, ale bylo jich 5. Přitom více jak hodinu měla intenzívní stahy a asi hrozné bolesti. Poprvé v životě jsem slyšela psa plakat. Připomnělo mi to báseň od Fráni Šrámka- Raport: "...ty oči zvířete, ty křičely a z důlků lezly ven. Křičely na mne, jestli já to vím, proč..." Aisi se doopravdy umí mluvit očima, dívala se na mne vyčítavě a chtěla vědět proč to nejde, když se tolik snaží. Už jsem nevydržela a volala na veterinu, naštěstí ji máme 5 minut od domu. Okamžitě jsme měli přijet, už chystali sál. Snad brání mrtvé štěně, snad nějaký hrošík, můžou být do sebe zakleslá a nebo vzpříčená. Co to nakonec bylo nevím, Aisi z hrůzy, že jí odnášíme štěňata a chceme ji naložit do auta vydala vše a povedlo se jí štěně porodit. Je to ta nejmenší holka a dala nejvíce práce. To bylo radosti, hned jsem volala zpátky, že nepřijedeme, ale sál nám nechají v pohotovosti. Nakonec jsme na veterinu přece jenom jeli, ale jen na kontrolu po porodu, abych si byla doopravdy jistá. Konec dobrý, všechno dobré. Mamina postupně nabírá síly a já masíruji svaly, protože mi je víceméně v měsíci předá.

Aby toho nabylo dost, volala Kamilka od Ellisky, že má vysokou hladinu Progestronu a nepřijedou na krytí o víkendu, ale také dnes. Amor, jako kdyby věděl, že nemůže zdržovat, se tentokrát pochlapil a měl za 10 minut nakryto. Fotky dodám postupně, jak budu stíhat.

Ještě jsem chtěla poděkovat všem svým blízkým a přátelům. Jsem doopravdy ráda, že vás mám !!!

19.4. Co je za týden u nás nového? Aisinka se tváří maminkovsky, ale zatím si nejsem jistá, ještě chvíli počkám. Zítra by měla být 4 týdny březí.

Cassiopeika prošla svodem psů, kde obstála na výbornou, všem myslivcům se moc líbila, jen llitovali, že je tam jedinou zástupkyní retrívrů. Více se dočete na Cassinčiných stránkách: http://www.cassiopeia.biz/

Aimee aportuje velmi pěkně na suchu, ale voda nám stále dělá problémy. Pokud je strmější sráz, vůbec se k vodě nepřiblíží. Snad je to operovanou nohou. Bude hodně záležet na přístupu k vodě ve Křtinách, kam příští neděli máme jet.

No a včera jsme bojovali s Alliskou a Amorkem na MVP v Českých Budějovicích. Amorek bohužel nemá žádnou fotku z této výstavy, má věrná průvodkyně obdivovala české teriéry zatímco my se s Amorem potili v kruhu. Amor vybojoval ve třídě šampionů druhé místo, kdy mu vítězství uteklo o vlásek opět jen kvůli jeho laxnímu pohybu. Alliska ve velmi silné konkurenci 16 ti fenek vybojovala výbornou, za kterou jsem ráda, protože paní rozhodčí nešetřila velmi dobrými i dokonce dobrými. Myslím, že se líbila, jen mi paní Ahrens řekla, že je ještě velmi štěněčí a potřebovala by přesrstit.

Rozhodčí: Hana Ahrens A                              přhlášeno 98 goldenů

Abby Gale Shanti Navaro ( Athejka Bismilláhi a Wrangler Misantos) tř. štěňat   VN3

Allis de Salvia Apiana tř. mladých V

Amor Bismilláhi tř. šampionů V2 res. CAC

Abby Gale Allis v pohybu Allis v postoji
jeden úsměv přijela i Athejka Athejka pěkně zezlátla
 
alliska v pohybu Amorkova náhradní fotka  

 

 

6.4. Již týden máme doma Aimee, která se připravuje na OVVR. Myslela jsem si, jaká to bude pohoda, že je vlastně samouk, ale opak je pravdou. Aimee už je tvrdohlavá holka, která byla zvyklá na své pohodlí a zaběhnutý režim a nám to dává obdivuhodně najevo. Vím, jak krásně nosila aporty, ale u nás trucuje. Do vody chodila jak kdy, teď nechodí vůbec. Jsem zvědavá, jak dlouho ještě vydrží vzdorovat. Páneček je stále v klidu, a to je hlavní. No máme na to ještě 3 týdny.

Co je novinkou, začala nám plavat Alliska a hrozně ji to baví. Také bezvadně vypracovává vlečky s pernatou, jen předávku musíme ještě pilovat.

Fota lze zvětšit kliknutím na ně.

Aimee - co to je? Aimee po koupání napít ano, ale plavat ne
Aimee portrét Allis s pánečkem Allis slídění
Aisi s Amorem Alliska s dummy na Moravě
Aimee odhodlání Alliska na lávce slepé rameno Moravy
lávka podruhé v revíru je tu pěkně

3.4. Konečně přišly výsledky dysplazie naší Cassiopeiky posuzované MVDr. Šebkem. Alenka nechala Cassinku zrentgenovat u našeho pana doktora Galka, kterému já bezmezně důvěřuji, ten je potom zaslal do Budějovic k posouzení. Byla jsem velmi klidná, zatím všechny naše odchovy vyšly s negativním nálezem, většinou HD A/A. Jaké bylo mé překvapení, když pan doktor Galko se vyjádřil, že to moc dobře nevypadá, ale snad to do těch dvojek vyjde. Bylo to nekonečných 14 dní čekání, stále jsem přemýšlela, kde by se mohla stát chyba, všechny nové majitele upozorňuji na nebezpečí při přetěžování štěňat, aby štěňata nelítala po schodech atd. Vzpomínám, že jsem na to asi dávala moc velký důraz, protože mi jedna majitelka volala v půlroce věku štěněte, jak dlouho ještě nesmí chodit po schodech, že už pejsek váží 25 kg a denně ho nosí několikrát tam i zpět, protože bydlí ve druhém patře bez výtahu a že už doopravdy nemůže. Cassince to nakonec vyšlo, není to nejlepší výsledek ani výsledek který bychom si přáli, ale je do chovu.

Cassiopeia de Bismilláhi DKK 2/1, DLK 0/0

24.3. 12.den hárání naší Aisi a my vyrážíme za ženichem 350 km jednu cestu. Málem jsem krytí vzdala, říkala jsem si, že budou štěňátka po Aimmeence a jedna várka mi přece bohatě na starosti a práci stačí. Nemohu říci, něco mě stále nutilo ať jedeme, že vše bude OK. Původně jsem zamýšlela nakrývat inseminačně, Aisi bude mít v červnu 7 let a už si užila dost skákání po hřbetu, navíc jsem neměla čas přijet znovu a potřebovala jsem, aby se podařilo. Pejsky jsme nechali seznámit, Kori je galantní, pošeptal Aisi do ouška, poběhali si, Aisi mu předvedla, jak se naskakuje a potom už dala najevo, že je připravená. Ani jsme se nestačili vzpamatovat, a už bylo hotovo. Příroda chce své.

 

9.2. MVP Brno

Rozhodčí: Sanja Vreteničič CG

Goldenů byla přihlášena necelá stovka a psy i feny posuzovala jedna rozhodčí. Naše chovatelská skupinka Bismilláhovců tentokrát nezazářila, nebyla parketou paní rozhodčí. Pokud našla pěkného jedince sytější barvy, upřednostnila ho. Naši psi nebyli posouzeni špatně, není každý den posvícení, co mne na této výstavě ale štvalo byl fakt, že bylo dopředu dáno, kdo dosáhne na mety nejvyšší. Amorek zase jednou neměl svůj běhací den, Alliska se velmi krásně předváděla, má i nádherný posudek, ale o pořadí nebojovala kvůli měkkému hřbetu, Cassiopeika s Cassidym byli moc bílí a Caesarka si to trošku pokazila, když odmítla spolupracovat se svým pánečkem, který ji tentokrát vystavoval. Bastienek má slabou kostru, ale s úplně stejně silnou kostrou pejsek získal Caciba. Říkám si no a co, vždyť se o nic nejedná, jen to stojí nemalý peníz. Tak nevím, nemám jít raději za ty hříšné peníze koupit něco moderního na sebe?

Allis de Salvia Apiana tř. mladých V

Caesarea de Bismilláhi tř. mladých VD

Cassiopeia de Bismilláhi tř. mladých V

Cassidy de Bismilláhi tř. mladých V5 (bylo zadáno jen 5 výborných)

Bastien de Bismilláhi mezitřída VD

Amor Bismilláhi tř. šampionů V3

Allis posouzení Alliska a prohlídka Malá Brixie, Bastienkova kámoška
Tř. maldých fen Caesarka a Cassiopeika Cassiopeika ve výst. postoji
Cassiopeika čeká na posouzení Bastienek Tř. šampionů
 
Amor při posouzení Cassidy  

 

 

3.2. Jsme byly s Alliskou objednaní na stříhání a sešli jsme se tu s Cassidym, který se také chystá na Mezinárodní výstavu do Brna. Je to krasavec a má na to, aby už konečně vyhrál. Allisky úprava trvala přes hodinu a půl a jsem našemu vrchnímu kadeřníkovi Michalovi velmi vděčná, protože bych to sama nezvládla. Aprílka byla chlupatá jako lední medvěd.

 

23.1. Oslaví svůj první rok naše Céčková miminka. Přejeme jim hodně zdraví, hodné pánečky, ostatně, ty už mají, nějaký ten pamlsek a jen samé nulové kyčle. Tak Cassiopeiko, Caesarko, Cassidy, Crowleyku, CassiiClay, Cedriku, Crusandře i ty mazlíku Cardinále v dalekém Rusku jen ten neskvělejší život, stále na vás všechny myslíme.

A tak jsme byli malincí.

12.1.NV Olomouc, první výstava v roce 2008.

Přihlášeno 72 goldenů, rozhodčí Ing. Z. Antonovič.

Na výstavu v místě bydliště jsem přihlásila veškeré naše goldeny i se zasloužilou babičkou Aisi, která byla v listopadu ve výborné kondici i srsti. Alliska začala hárat týden před výstavou a Aisi se rozhodla, že je jí vedro a musí ten kožich sundat. Hodně jsem věřila Aimee, která se vystavovala ve třídě otevřené, Amorek měl velkého konkurenta a opět nezklamal a naše Céčkové děti se také neztratily. Cassidy se nedostal ke kadeřníkovi, s klidem mohl soutěžit mezi čuvači, přesto vybojoval nádherné druhé místo. A holčičky u pana rozhodčího také zabodovaly, Cassiopeika dokonce s pořadím. Moc a moc všem gratuluji a děkuji majitelům.

Cassidy třída mladých V2

Cassiopeia  třída mladých V4

Caesarea třída mladých V

Aimee třída otevřená V1 CAC

Amor třída vítězů V1 CAC, Národní vítěz

Aisi Ray Dór třída pracovní V2 res. CAC

Cassidy při posuzování Caesarea Cassiopeia
Aimee o Národního vítěze Amorek Aisi manekýna

 

3.1.2008 Alliska začala hárat, tak máme smůlu s výstavou v Olomouci. Také mi přišly dvě fotografie posledního štěňátka z Céčkového vrhu Cedrika. Prý je klidný, učenlivý a moc hodný. Mám velkou radost. Z fotografií mi nejvíce připomíná Cardinálka.

Mezi svátky jsme na pár dní opustili Olomouc a jeli do klidu beskydských hor. Naši pejsci to tam milují, patří jim tam celá chalupa, několik ha louky i lesa.

Alliska Aisi páneček s nejmladším členem
Amor hrátky Amora a Allis provokující Allis
Amor Martinek Aisi

 

3.12.Konečně mi přišly aspoň 3 fotografie našeho Cardiška z jeho nového domova v Čeljabinsku.Cardi bydlí s kamarádem goldenem Ricardem ve vile na okraji města, občas u druhé paničky Eleny a jejích fen , to když se chystá na výstavu. Slíbené fotografie na disku se ztratily, tak jen ty 3 z poslední návštěvy. Dělá nám kluk jen samé radosti. Ve třídě mladých vyhrál a získal svůj první titul Cajc.

Fota lze zvětšit kliknutím.

 

26.10. Dnes mi přišel mail z Čeljabinsku, který mne velmi potěšil. Cardišek se minulou neděli zúčastnil už druhé výstavy v novém bydlišti, kterou ve své třídě vyhrál. Foto dodatečně zašlou a dokonce se chystají pořídit Cardiškovi soukromé webová stránky. Mám z našeho kluka ohromnou radost, nicméně, stýská se mi stále.

16.10. Odpoledne jsme vyrazili na návštěvu k Amorkovým prvním dětem do Opavy. Podle fotek jsem očekávala pěkné cvalíky a skutek předčil očekávání. Malí Amorci jsou kulatí bumbrlíci s krásnou hlavou a pevnou kostrou. Nožky je ještě moc neposlouchají, stále nejraději papají a spinkají. Po třech odchovaných vrzích si troufám říct, že bych si i tady dokázala vybrat. Posuďte sami.

Fota lze zvětšit kliknutím.

 

Událo se toho hodně. Především se Amorkovi narodily první děti, tři kluci a čtyři holky. Více se dočtete na Štěňatech.

Cardinálek nám natrvalo odletěl až na Ural, máme o něm zprávy, že se velmi rychle zabydlel a snad ani nesmutní. Má tam kolem sebe 5 goldeních slečen, tak je asi spokojený. Postupně doplním nějaké fotky, které jsem vyfotila pár dní před odletem.

Novinky 08

Novinky 09

Novinky 10

15.12. Koncem listopadu oslavila naše Déčka půl roku svého života. Mám tu aktuální fotky všech kluků, holky doufám nezůstanou pozadu. Kluci i s Drusillkou váží necelých 30 kg, jsou silné kostry a velmi živé nátury a snad svým majitelům dělají jen samou radost. Drus s Domingem se půjdou ukázat na výstavu v Olomouci, stále ještě do třídy dorostu. Mám ze všech velkou radost a velmi děkuji za fotky.

Desperado de Bismilláhi Despi v postoji Despi sedící
Domingo de Bismilláhi Domin doma radost ze sněhu
Domingo v postoji Damian Vito de Bismilláhi Damian Vito a první sníh
 
Drusilla de Bismilláhi Drus půlroční  

 

12.10. Náš velmi šikovný odchov Cassiopeika v sobotu zvládla velmi náročné Klubové podzimní zkoušky v Bobrůvce v I.ceně. Vše podrobně si můžete přečíst na stránkách její majitelky Alenky .My jsme tyto zkoušky skládali před týdnem s Allis, ale u myslivců, kteří nejsou tak přísní. Například slídění s dohledávkou kachny zúčastnění labradoři v naší skupině vzali nejkratší cestou a měli strhnutý jen bod. Alliska zase u markingu vydržela, ale ne dostatečně dlouho a vyběhla bez povelu, také nám strhli 1 bod. Když si tak čtu zprávy od Alenky, asi bychom proletěli. Takže holky, hluboce před vámi smekám a moc a moc gratuluji !!!

Amorek s Alliskou měli výstavní klání v Polsku, byli jsme tu i loni a setkali se tu s českými vystavovateli, letos tu byla jen chovatelka Allisky. Už vím proč. Slyšela jsem, že Poláci jsou patrioti a pokud posuzuje polský rozhodčí, dává přednost místním pejskům. Mohu potvrdit, dává. Alliska nastupovala v mezitřídě, kde bylo přihlášeno 6 fen. Hned u vchodu do kruhu jsem si říkala, že to máme v kapse. Nejsem namyšlená, ale tyto fenečky doopravdy nebyly pěkné, u nás by většina dostala VD. Alliska by musela moc zlobit, aby nezabodovala. Běhala i stála v postoji velmi pěkně, přesto jsme byly druhé. Jediné co jsem pochopila a co se panu rozhodčímu možná eklovalo, že je malá. Znáte to : Co je malé to je milé. A na Polsko kašlem.

Nely z Nezdického potoka bude mít 4 měsíce. Začíná se vytahovat a ukazuje svůj nezkrotný temperament. Myslím, že dá tchánovi příští rok při nácviku na zkoušky pěkně zabrat. Ale je to holka moc pěkná.

 

27.9. Dnes jsem vzala fotoaparát a šla se podívat, jak naši brouci pracují v terénu. Allisku čekají příští týden PZ, vzala jsem ji s sebou, ale moc nepouštěla, ať se ještě nezkazí. Pořádaly se dvě leče, jedna na Moravě a druhá v na suchých rybnících slepého ramene řeky. Opravdu byly suché a plné bahna, obdivovala jsem naše psy, muselo to být příšerně náročné brodit se bahnem pro spadlé kačeny, v místech až po břicho hlubokém. Přijela jsem s goldeny, odjela s černochy. A pak má člověk udržovat srst ve výstavní kondici.

 

 

20.9. a 21.9. se v Brně Panské líše v dostihovém areálu konala dvoudenní výstava retrieverů. S sebou jsem měla Allisku s Amorkem a můj věrný doprovod Bohunku. Potkali jsme se tu s mnoha přáteli, dozvěděli spousty novinek a promrzli až na kost. Goldeny posuzovaly rozhodčí z Rakouzska, Sigrid Holzer a Suzane H"oger. V sobotu s nám velmi zadařilo, obě moje zlatíčka vyhrála svou třídu, v neděli byli neméně úspěšní, když vybojovali opět shodně druhá místa. A co naši přátelé? Myslím, že si všichni zaslouží pochvalu.Přijela se na nás podívat malá Daphne, bude mít za měsíc výstavní premiéru.

                                                      sobota                 neděle                         třída

Amor Bismilláhi                              V1 CAC              V2 res. CAC              vítězů

Allis de Salvia Apiana                     V1 CAJC             V2                             mladých

Brixie Cassovia Treasure                V                          V3                             mladých

Connie z Královských teras            V4                        V4                             mladých

Akim z Královských teras               V4                         V4                           vítězů

Andreas Misantos                           V2 res. CAC        -                                pracovní

Asmine Goldenpack Marty              V2                                                        otevřená

Ještě jsme tu v sobotu měli dva vnoučky po Athejce Alexe a Andyho, oba se známkou výborný

Allis v sobotu CAJC Amor v sobotu CAC o BOBa
Amorek co to máš? tak jdeme na to
Amor pořadí o klubového vítěze nástup v kruhu
Alliska v pohybu výběr pro pořadí mazlík Alliska
divoška Daphne Daphne a takoví krásní oři tu běhali

 

1.9. Naše Drusillka měla 3 měsíce, je už plně očkovaná a dokonce přihlášená na brněnskou výstavu. Váží něco málo přes 13 kg a je moc hodná.

 

15.8. Byla jsem na skok v Podgoře, jsem ráda, že jsem doma. To vedro v poslední době nesnáším, ale co by člověk neudělal pro rodinu. Včera jsme jeli s manželem a tchánem pro nové štěně Německého krátkosrstéo ohaře až do Sušic u Klatov. Alfa, 13 ti letého NKO hnědáka napadl staford a ošklivě mu zranil zadní nohu. Po domluvě s vetdr. ho nechal tchán utratit a ihned začal shánět nové štěně. Tentokrát jsme dovezli fenečku běloušku, kterých na Moravě není. Má taťku němce a jmenuje se NELY od Nezdického potoka. Vzali jsme s sebou i Diddlinku, chtěli jsme ji nové paničce trochu přiblížit, aby nemusela tolik kilometrů, ale nakonec jsme ji dovezli až na místo. Bude bydlet kousek od Kolína v rodinném domku se zahradou a dvěma kámoši, vlčákem a křížencem. Myslím, že jsme vybrali Dudlíkovi moc hodnou paničku a možná se s ní i na nějaké té výstavě potkáme.Také jsem dostala nové fotky Amorkových dětí, už 10denních. Narodilo se jich 13, ale jeden chlapec byl hodně slabý a nezvládl to. Amor a Nelka mají 7 štěněčích kluků a 5 holčiček. Tentokrát se barevně dali spíš na maminku, budou od světlezlatých a po tmavé. Pokud znáte hodné zájemce, určitě dejte vědět. A poslední zpráva pro mne velmi milá, Allisce přišlo vyhodnocení DKK 0/0, mám obrovskou radost. Allis měla jet zítra s Amorkem na Cacib Bratislava, ale začala nám hárat. Nějak jí ty výstavy nevycházejí, už tři z šesti letošních mi prohárá.

 

 

15.7. Všechny moje děti se mi rozutekly na dovolenou, holky jsou na vodě, jedna sjíždí Vltavu, druhá se rekreuje na Pálavě a Martinek odjel s babičkou do Beskyd. Já trávím volný den se štěňaty a zavařováním a nevím, co mi dává více zabrat. Malí goldeni jsou čím dál zvídavější, jejich hry nabírají na intenzitě a i neplechy začínají být znát. Příští rok určitě nebudeme mít rybíz, zahrada vypadá jako po nájezdu krtků a dřevo, které jsme s manželem pořezali, je roztahané po širém okolí. Ještě že jsem si půl zahrady se zeleninou a kytkama oddělila. Ale jsou to naši broučci, je dobře, že jsou tak aktivní, již brzy je budou muset zvládat jejich noví majitelé. Dnes jsme všechna mimina nastříkali Frontlinem ve spray, ve čtvrtek budeme opět odčervovat a za týden už nám odjedou první nedočkavci do svých nových domovů.

Fota lze zvětšit kliknutím na ně.

 

7.7. Naše Céčka Cassiopeika a Cassidy se zúčastnili výcvikového tábora v Roudné u Soběslavi spojeného s OVVR a přípravou na podzimní zkoušky. Zatím nemám moc fotek a informací, jen vím, že Cassidy zvládl OVVR s plným počtem bodů a skončil na 3. místě a Cassiopeika vyhrála neoficiální podzimní zkoušky. Moc děkuji Peťce a Alence za krásnou prezentaci naší CHS a strašně moc jim gratuluji.

31.5. Štěňata prospívají a tak se ještě před pořádným kolotočem vydávám se svou věrnou průvodkyní Bohunkou, našim Martinem a čtyřmi psy na výlet. Jarka a její CHS z Královských teras pořádá svůj první ročník společného setkání odchovů Královský kamínek. Bohunčin Beethoven je vlastně dědek většiny Kamínků a my s Amorkem a Alliskou byli pozváni, jako přátelé. Že se také zúčastníme soutěží loveckých i zábavných jsem netušila a o to velkým překvapením bylo pro mne, když naše šikovná Allis vyhrála 1. místo a svůj první pohár. Mám z něho obrovskou radost a musím Jarku velmi pochválit, měla vše bezvadně připravené a mrzelo mne, že s nimi nemohu zůstat ještě do neděle.

29.5. Den s velkým D

Byl to velmi náročný den, naštěstí dopadl dobře a vše se podařilo, tak snad zůstane jen ve vzpomínkách.

Naše Aisi se konečně chystala porodit svůj poslední vrh. Hodně jsem se tohoto porodu obávala, snad proto, že Aisi už je téměř sedmiletá, snad pro nepříznivý rok na štěňátka, snad nějaká předtucha. Vždycky jsem obdivovala fenečky, které rodily 8 štěňat za dvě hodiny a bezproblémů.Ani Aisi, ani já takové štěstí nemáme. Už třídenní zpoždění mě znervózdnilo. Aisi bývá vždy přesná, rodí 63. den. Tentokrát jsme kryli pouze jednou, tak nám to vycházelo na pondělí 24.5. Nejenže se nic nedělo, ale Aisi byla vyjímečně klidná, jen trochu funěla. Funěla i v úterý a ve středu. Noc však byla neklidná, teplota konečně klesla a já volala do práce, že nemůžu přijít. Před šestou ranní odtekla plodová voda, po dvou hodinách se narodila první holka 460g, žádný drobek na to, že měla roztáhnout porodní cesty. Půl hodiny po ní přišel na svět kluk jako buk 500g. To bylo zatím vše v pořádku. Aisi rodí s pomocí homeopatik a myslím, že nás tentokrát uchránila od úhynu nějakého štěněte nebo operace. Aisi mívá po druhém štěňátku pauzu, má štěňata uložená hluboko v hrudníku a postupně si je posouvá. Počítala jsem i se dvěma hodinama, ale bylo jich 5. Přitom více jak hodinu měla intenzívní stahy a asi hrozné bolesti. Poprvé v životě jsem slyšela psa plakat. Připomnělo mi to báseň od Fráni Šrámka- Raport: "...ty oči zvířete, ty křičely a z důlků lezly ven. Křičely na mne, jestli já to vím, proč..." Aisi se doopravdy umí mluvit očima, dívala se na mne vyčítavě a chtěla vědět proč to nejde, když se tolik snaží. Už jsem nevydržela a volala na veterinu, naštěstí ji máme 5 minut od domu. Okamžitě jsme měli přijet, už chystali sál. Snad brání mrtvé štěně, snad nějaký hrošík, můžou být do sebe zakleslá a nebo vzpříčená. Co to nakonec bylo nevím, Aisi z hrůzy, že jí odnášíme štěňata a chceme ji naložit do auta vydala vše a povedlo se jí štěně porodit. Je to ta nejmenší holka a dala nejvíce práce. To bylo radosti, hned jsem volala zpátky, že nepřijedeme, ale sál nám nechají v pohotovosti. Nakonec jsme na veterinu přece jenom jeli, ale jen na kontrolu po porodu, abych si byla doopravdy jistá. Konec dobrý, všechno dobré. Mamina postupně nabírá síly a já masíruji svaly, protože mi je víceméně v měsíci předá.

Aby toho nabylo dost, volala Kamilka od Ellisky, že má vysokou hladinu Progestronu a nepřijedou na krytí o víkendu, ale také dnes. Amor, jako kdyby věděl, že nemůže zdržovat, se tentokrát pochlapil a měl za 10 minut nakryto. Fotky dodám postupně, jak budu stíhat.

Ještě jsem chtěla poděkovat všem svým blízkým a přátelům. Jsem doopravdy ráda, že vás mám !!!

19.4. Co je za týden u nás nového? Aisinka se tváří maminkovsky, ale zatím si nejsem jistá, ještě chvíli počkám. Zítra by měla být 4 týdny březí.

Cassiopeika prošla svodem psů, kde obstála na výbornou, všem myslivcům se moc líbila, jen llitovali, že je tam jedinou zástupkyní retrívrů. Více se dočete na Cassinčiných stránkách: http://www.cassiopeia.biz/

Aimee aportuje velmi pěkně na suchu, ale voda nám stále dělá problémy. Pokud je strmější sráz, vůbec se k vodě nepřiblíží. Snad je to operovanou nohou. Bude hodně záležet na přístupu k vodě ve Křtinách, kam příští neděli máme jet.

No a včera jsme bojovali s Alliskou a Amorkem na MVP v Českých Budějovicích. Amorek bohužel nemá žádnou fotku z této výstavy, má věrná průvodkyně obdivovala české teriéry zatímco my se s Amorem potili v kruhu. Amor vybojoval ve třídě šampionů druhé místo, kdy mu vítězství uteklo o vlásek opět jen kvůli jeho laxnímu pohybu. Alliska ve velmi silné konkurenci 16 ti fenek vybojovala výbornou, za kterou jsem ráda, protože paní rozhodčí nešetřila velmi dobrými i dokonce dobrými. Myslím, že se líbila, jen mi paní Ahrens řekla, že je ještě velmi štěněčí a potřebovala by přesrstit.

Rozhodčí: Hana Ahrens A                              přhlášeno 98 goldenů

Abby Gale Shanti Navaro ( Athejka Bismilláhi a Wrangler Misantos) tř. štěňat   VN3

Allis de Salvia Apiana tř. mladých V

Amor Bismilláhi tř. šampionů V2 res. CAC

Abby Gale Allis v pohybu Allis v postoji
jeden úsměv přijela i Athejka Athejka pěkně zezlátla
 
alliska v pohybu Amorkova náhradní fotka  

 

 

6.4. Již týden máme doma Aimee, která se připravuje na OVVR. Myslela jsem si, jaká to bude pohoda, že je vlastně samouk, ale opak je pravdou. Aimee už je tvrdohlavá holka, která byla zvyklá na své pohodlí a zaběhnutý režim a nám to dává obdivuhodně najevo. Vím, jak krásně nosila aporty, ale u nás trucuje. Do vody chodila jak kdy, teď nechodí vůbec. Jsem zvědavá, jak dlouho ještě vydrží vzdorovat. Páneček je stále v klidu, a to je hlavní. No máme na to ještě 3 týdny.

Co je novinkou, začala nám plavat Alliska a hrozně ji to baví. Také bezvadně vypracovává vlečky s pernatou, jen předávku musíme ještě pilovat.

Fota lze zvětšit kliknutím na ně.

Aimee - co to je? Aimee po koupání napít ano, ale plavat ne
Aimee portrét Allis s pánečkem Allis slídění
Aisi s Amorem Alliska s dummy na Moravě
Aimee odhodlání Alliska na lávce slepé rameno Moravy
lávka podruhé v revíru je tu pěkně

3.4. Konečně přišly výsledky dysplazie naší Cassiopeiky posuzované MVDr. Šebkem. Alenka nechala Cassinku zrentgenovat u našeho pana doktora Galka, kterému já bezmezně důvěřuji, ten je potom zaslal do Budějovic k posouzení. Byla jsem velmi klidná, zatím všechny naše odchovy vyšly s negativním nálezem, většinou HD A/A. Jaké bylo mé překvapení, když pan doktor Galko se vyjádřil, že to moc dobře nevypadá, ale snad to do těch dvojek vyjde. Bylo to nekonečných 14 dní čekání, stále jsem přemýšlela, kde by se mohla stát chyba, všechny nové majitele upozorňuji na nebezpečí při přetěžování štěňat, aby štěňata nelítala po schodech atd. Vzpomínám, že jsem na to asi dávala moc velký důraz, protože mi jedna majitelka volala v půlroce věku štěněte, jak dlouho ještě nesmí chodit po schodech, že už pejsek váží 25 kg a denně ho nosí několikrát tam i zpět, protože bydlí ve druhém patře bez výtahu a že už doopravdy nemůže. Cassince to nakonec vyšlo, není to nejlepší výsledek ani výsledek který bychom si přáli, ale je do chovu.

Cassiopeia de Bismilláhi DKK 2/1, DLK 0/0

24.3. 12.den hárání naší Aisi a my vyrážíme za ženichem 350 km jednu cestu. Málem jsem krytí vzdala, říkala jsem si, že budou štěňátka po Aimmeence a jedna várka mi přece bohatě na starosti a práci stačí. Nemohu říci, něco mě stále nutilo ať jedeme, že vše bude OK. Původně jsem zamýšlela nakrývat inseminačně, Aisi bude mít v červnu 7 let a už si užila dost skákání po hřbetu, navíc jsem neměla čas přijet znovu a potřebovala jsem, aby se podařilo. Pejsky jsme nechali seznámit, Kori je galantní, pošeptal Aisi do ouška, poběhali si, Aisi mu předvedla, jak se naskakuje a potom už dala najevo, že je připravená. Ani jsme se nestačili vzpamatovat, a už bylo hotovo. Příroda chce své.

 

9.2. MVP Brno

Rozhodčí: Sanja Vreteničič CG

Goldenů byla přihlášena necelá stovka a psy i feny posuzovala jedna rozhodčí. Naše chovatelská skupinka Bismilláhovců tentokrát nezazářila, nebyla parketou paní rozhodčí. Pokud našla pěkného jedince sytější barvy, upřednostnila ho. Naši psi nebyli posouzeni špatně, není každý den posvícení, co mne na této výstavě ale štvalo byl fakt, že bylo dopředu dáno, kdo dosáhne na mety nejvyšší. Amorek zase jednou neměl svůj běhací den, Alliska se velmi krásně předváděla, má i nádherný posudek, ale o pořadí nebojovala kvůli měkkému hřbetu, Cassiopeika s Cassidym byli moc bílí a Caesarka si to trošku pokazila, když odmítla spolupracovat se svým pánečkem, který ji tentokrát vystavoval. Bastienek má slabou kostru, ale s úplně stejně silnou kostrou pejsek získal Caciba. Říkám si no a co, vždyť se o nic nejedná, jen to stojí nemalý peníz. Tak nevím, nemám jít raději za ty hříšné peníze koupit něco moderního na sebe?

Allis de Salvia Apiana tř. mladých V

Caesarea de Bismilláhi tř. mladých VD

Cassiopeia de Bismilláhi tř. mladých V

Cassidy de Bismilláhi tř. mladých V5 (bylo zadáno jen 5 výborných)

Bastien de Bismilláhi mezitřída VD

Amor Bismilláhi tř. šampionů V3

Allis posouzení Alliska a prohlídka Malá Brixie, Bastienkova kámoška
Tř. maldých fen Caesarka a Cassiopeika Cassiopeika ve výst. postoji
Cassiopeika čeká na posouzení Bastienek Tř. šampionů
 
Amor při posouzení Cassidy  

 

 

3.2. Jsme byly s Alliskou objednaní na stříhání a sešli jsme se tu s Cassidym, který se také chystá na Mezinárodní výstavu do Brna. Je to krasavec a má na to, aby už konečně vyhrál. Allisky úprava trvala přes hodinu a půl a jsem našemu vrchnímu kadeřníkovi Michalovi velmi vděčná, protože bych to sama nezvládla. Aprílka byla chlupatá jako lední medvěd.

 

23.1. Oslaví svůj první rok naše Céčková miminka. Přejeme jim hodně zdraví, hodné pánečky, ostatně, ty už mají, nějaký ten pamlsek a jen samé nulové kyčle. Tak Cassiopeiko, Caesarko, Cassidy, Crowleyku, CassiiClay, Cedriku, Crusandře i ty mazlíku Cardinále v dalekém Rusku jen ten neskvělejší život, stále na vás všechny myslíme.

A tak jsme byli malincí.

12.1.NV Olomouc, první výstava v roce 2008.

Přihlášeno 72 goldenů, rozhodčí Ing. Z. Antonovič.

Na výstavu v místě bydliště jsem přihlásila veškeré naše goldeny i se zasloužilou babičkou Aisi, která byla v listopadu ve výborné kondici i srsti. Alliska začala hárat týden před výstavou a Aisi se rozhodla, že je jí vedro a musí ten kožich sundat. Hodně jsem věřila Aimee, která se vystavovala ve třídě otevřené, Amorek měl velkého konkurenta a opět nezklamal a naše Céčkové děti se také neztratily. Cassidy se nedostal ke kadeřníkovi, s klidem mohl soutěžit mezi čuvači, přesto vybojoval nádherné druhé místo. A holčičky u pana rozhodčího také zabodovaly, Cassiopeika dokonce s pořadím. Moc a moc všem gratuluji a děkuji majitelům.

Cassidy třída mladých V2

Cassiopeia  třída mladých V4

Caesarea třída mladých V

Aimee třída otevřená V1 CAC

Amor třída vítězů V1 CAC, Národní vítěz

Aisi Ray Dór třída pracovní V2 res. CAC

Cassidy při posuzování Caesarea Cassiopeia
Aimee o Národního vítěze Amorek Aisi manekýna

 

3.1.2008 Alliska začala hárat, tak máme smůlu s výstavou v Olomouci. Také mi přišly dvě fotografie posledního štěňátka z Céčkového vrhu Cedrika. Prý je klidný, učenlivý a moc hodný. Mám velkou radost. Z fotografií mi nejvíce připomíná Cardinálka.

Mezi svátky jsme na pár dní opustili Olomouc a jeli do klidu beskydských hor. Naši pejsci to tam milují, patří jim tam celá chalupa, několik ha louky i lesa.

Alliska Aisi páneček s nejmladším členem
Amor hrátky Amora a Allis provokující Allis
Amor Martinek Aisi

 

3.12.Konečně mi přišly aspoň 3 fotografie našeho Cardiška z jeho nového domova v Čeljabinsku.Cardi bydlí s kamarádem goldenem Ricardem ve vile na okraji města, občas u druhé paničky Eleny a jejích fen , to když se chystá na výstavu. Slíbené fotografie na disku se ztratily, tak jen ty 3 z poslední návštěvy. Dělá nám kluk jen samé radosti. Ve třídě mladých vyhrál a získal svůj první titul Cajc.

Fota lze zvětšit kliknutím.