Novinky 08 Novinky 09

Novinky 2010 Novinky 2011

10.11. MS Morava Kožušany, bažantí hon

Ne že bych se chtěla stát myslivcem, spíš si chodím hlídat své psy, aby mi je manžel nevyšťavnil. To co jiní nemusí, naši mají povinností. I tentokráte při vyhánění bažantů z rákosí tak hustého, že ohaři odmítli i jen vstoupit, pracoval pouze náš spolehlivý Amor. Alliska vběhla a prohledávala párkrát, potom nasadila klapky na uši a dělala ohaře. Má recht, stejně měla poškrabaný obličej a několik krvavých šrámů kolem očí. Na tomto honu bylo střeleno 23 kohoutů, 1 zajíc do tomboly a 1 liška, vlastně lišák. Těm se v revíru čím dál víc daří a snad i kvůli nim bažantí zvěře rapidně ubývá.

Několik utrmácených honců

 

13.10. Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Jeli jsme sem kvůli zahraniční rozhodčí z Belgie. Velmi důkladně posuzovala americké kokry, na goldeny jí bohužel zůstalo velmi málo času, tak to vzala letem světem. Nebudu se vyjadřovat k posuzování, každému se může líbit něco jiného. Paní rozhodčí upřednostňovala předvedení a pohyb a také zuby. Víc mne mrzí velmi neodborný překlad anglického posudku, kdy děvčata znala snad jen slovo dobrý. Ani se nedivím, že s takovým překladem se rozhodčí odmítla podepsat a myslím plno majitelů mělo problém se zapsáním do PP. Amorkův posudek ...masculine head with kind expression přeložily jako pes s jemnou hlavou atd. U našeho konkurenta napsaly 2 protiřečící si věty, když to majitelé chtěli vysvětlit, nevěděly co říct, tak to pozitivní škrtly.Na posudkové listině to především zářilo VDčkama. Navíc mne poprvé zlobilo auto, tak jsem byla velmi ráda, že jsem večer dojela v pořádku domů.

Fatima Bismilláhi 1 rok

21.9. Klubová výstava ve Oslavanech 410 retrieverů

Již počtvrté jsem nemohla chybět v Oslavanech. Loni jsem se byla jen podívat a pořádně si užít, letos jsem vzala opět jednou se ukázat Amorka, tentokráte už do třídy veteránů. Bylo přihlášeno 6 kmetů, Amorek nezklamal, krásně se vystavoval a zasloužil si nádherný posudek a krásné 2. místo hned za letošním světovým vítězem. Byla tu vystavena Fatima Bismilláhi ve třídě mladých. Škoda , že nezvládne svůj přílišný temperament a snahu zdrhnout z kruhu, mohla zaujmout postupové místo, neboť se paní rozhodčí velmi líbila a má to od ní stvrzené i v posudku. Ještě jsme tu měli Dominga, ten také v kruhu moc nepostojí, nebo jen chvíli, zrovna když se nikdo nedívá. Především kvůli špatné srsti získal VD.

Amorek při posuzování

Domingo třída pracovní

6.9.Našim pejskům nastaly časy honů. Minulý týden byl první kachní hon. Slovilo se 260 kachen s pomocí 15 psů ( z toho 4 naši). Drus už velmi ráda utíká od malých a práci si nedovede vynachváli. Bohužel musela být po prvním odlovu odvezena za miminy na kojení.

Velkou radost mi udělala Geraldina Bismilláhi, která ve věku 10 měsíců se poprvé zúčastnila Krajské výstavy v Benešově u Ostravy, svoji třídu vyhrála V1, VT a skončila jako 2.nejkrásnější mladá fena. Moc gratuluji. Jen tak dále.

Také mi přišly krásné fotky od majitelů Geronima. Tak snad jen jednu, která vypovídá o velké lásce.

.23.6.MVP Brno

Poprvé do veteránů nastoupil náš Amorek.Paní rozhodčí Susanne Höger z Rakouska se vždy líbil, tak jsem byla zvědavá, co na něho řekne v jeho 8 letech. Amor je stále ve výborné kondici, s bohatou srstí, veselý a velmi se rád vystavující jedinec. Předvedl se moc pěkně, získal nádherný posudek a svůj první titul BOV. Na výstavě byla i naše Rose, propůjčila jsem ji své kamarádce Peťce, která mi ji vystavila, protože se mnou Rose neběhá. Bohužel ani tentokrát se jí běhat nechtělo a získala VD. Protože jsme čekali do odpoledních soutěží, zkusila jsem ji vzít do prázdného vedlejšího kruhu, no a co myslíte? Běhala jako baletka. Měli jsme tu i 2 nejmladší od Allisky: Gastona a Ginny. Oba se moc pěkně předvedli a získali VN, Gastonek byl druhý, Ginny první.

Gaston Bismilláhi VN2 Ginny Bismilláhi VN1
Rose VD Amor V1 BOV

 

9.6. Oblastní výstava psů v Náměšti na Hané

Rozhodčí: Milan Hampl, Mgr.

Jednou za dva roky pořádá OMS Olomouc oblastní výstavu. Jelikož mám doma myslivce, snažíme se když ne zúčastnit, aspoň tuto akci podpořit. Letos jsem přihlásila naši Maďarku, výstavy ji nebaví,ale o nic nám nešlo. Počasí bylo příšerné, celé dopoledne vytrvale pršelo, člověk si nemohl vychutnat překrásnou atmosféru náměšťského zámku. Pan rozhodčí posuzoval svým osobitým způsobem kromě retrieverů i španěly a křepeláky. Naše Rose získala V1, vítěz třídy, oblastní vítěz.

Začátkem června jsme měli plno výročí, smutných i šťastných. Se všemi jsem byla ve své mysli i srdci, bohužel opět vypověděl internet, O2 nejspíše opustíme. Naše Aisinka, by se 1.6.dožila svých 11. narozenin a Amberka 6.6. 9.narozenin. Bohužel obě holčičky už nemám, přesto jsem stále s nimi. Naše první štěňátka se 4.6. dožila důchodového věku. K jejim 8. narozeninám stálé zdraví a lásku.

Všechna štěňátka po Bastienkovi jsou zadaná. Přeji jim dlouhý a spokojený život s těmi nej páníčky.

A nakonec, co nás čeká? Rose už odmítám vystavovat. Mám ji přihlášenou ještě do Brna, ale pokud neseženu nějakého dobráka, který by s ní chodil, nevystaví se. Je to škoda. Exteriérově je překrásná fena, zdravá, ale... Mám přihlášeného Amorka, jsem na něho velmi zvědavá, naposledy se vystavoval v 5,5 letech v Praze a uhrál tam res. Caciba. Myslím, že je ve výborné kondici, nevím, kdo mi ho upraví, protože tu spoustu chlupů odmítám zušlechtit. Jsem zvědavá, jestli se Drus bude chtít cítit ještě letos mamkou, moc bych si to přála, uvidíme.

Upozornění

V Šumperku Novém Malíně si na naši chovatelskou stanici nějaký " dobrák " odchovává nepapírová štěňata. Naše štěňata mají všechna vystavena průkazy původu, žádné nadpočetné štěně neexistuje. Všechna štěňata předávám do rukou nových majitelů já osobně. Majitelé jsou v naší stanici nejméně jednou se podívat ještě před odběrem do nových rodin. Žádný zprostředkovatel neexistuje, ani jiné místo odchovu než v Olomouci Slavoníně. Prosím, jestli máte nebo znáte někoho, kdo vlastní čistokrevné štěně, které má v kupní smlouvě CHS Bismilláhi a nemá pro " nadpočetnost" vystavené papíry, ozvěte se mi na můj mail, či telefoní číslo. Děkuji. Kolečářová Katka

Nové fotky Geronima

 

Nové fotky Pepína

 

29.1. Naši nejmladší už oslavili 3 měsíce, jejich maminka Alliska je opět jako štěňátko, po kojení žádné památky, všechny chlupy dole. Člověk by neřekl, že ještě před měsícem se starala o 12 mimin. Dostala jsem pár fotek z nových domovů, dva naše odchovy mám kousek od nás přímo na očích. Všechna štěňátka vypadají spokojeně a asi se jim moc dobře daří.

Všechna fota jsou klikací

Gréta alias Dorinka Giuseppe Geronimo
Gabrielle alias Ája Gerald alias Tristan Georgia
 
Garfield Geraldina alisa Sofi  

 

7.1. První letošní výstava Hanácká národní se letos vyjímečně konala v Brně.

Rozhodčí: Dana Smržová

Rose nesnáší haly, ale měla tu být poprvé vystavovaná Fatima ve svých necelých 5 měsících, kterou jsem chtěla vidět, proto jsem i Rose přihlásila. Bylo nahlášeno 65 goldenů. Fatima měla ze tří přihlášených holek nejlepší stavbu těla, pěkné úhlení, ale bohužel je značná divoška a vše si svým chováním pokazila. Přesto má krásný posudek a známku VN3. Rose opět nezklamala, znuděná, bez špetky akce, tak nějak vypadal její pohyb.V konkurenci 9 fen ve třídě otevřené získala ohodnocení V4.

Fatima Bismilláhi VN3 ve třídě štěňat           Rose V4 v otevřené třídě

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Sunday, 06.01.2013 15:21

Bismilláhi