Novinky 08 Novinky 09

Novinky 2010

21.12. Canisterapie na Dětské klinice FN Olomouc

28.9. OVVR Hvozdná u Slušovic

Naše vnučka Abby Gale Shanti Navaro u nás pobývala 5 týdnů s přípravou na zkoušky k uchovnění. Ty se nám povedly na plný počet bodů. Abbynka je milá a pohodová fenečka, která se snaží ve všem vyhovět. Má pevný aport, který odevzdává i s předpisovým předsednutím. Trošku nás potrápila voda, Abby neuměla moc dobře plavat. OVVR se zúčastnilo 19 pejsků a všichni udělali, dokonce 7 pejsků na plný počet bodů. Pan rozhodčí Martoni byl s naší skupinou velmi spokojený.

17.9. Drus s Rose se zúčastnily Národní výstavy v Brně. Rozhodčí tentokrát byla nominována z Velké Brítánie, paní Brenda Hutchison, védéčkama nešetřila, ale spravedlivě. Obě holky měly silně obsazené třídy, Rose, stále ještě neosrstěná skončila jako výborná 4., Drus ve třídě pracovní mezi 8 fenami skončila na 3. místě., mám z ní radost, nikdy jsem jí moc nevěřila a stále mě udivuje.

8.9. Začaly kachní hony, minulý týden jsem nebrala fotoaparát, snad tento týden něco nafotím. Rose ještě nesmí, ale ostatní si to velmi užívají. Alliska je skvělý aportér, neuteče jí ani křídlovaná kachna, která se snaží zmást ji potopením. Amor je spolehlivá jistota a tentokrát velmi dobře pracovala i Drus, především ve zvedání nasazených a vykrmených kačen, kterým se doopravdy lítat nechtělo. Střelců 95, psů 16, většinou ohaři, ulovených kusů 350. Naši 3 si dobrou polovinu mohou připsat.

Doma máme na výcvik naši vnučku Abbynku, které chybí pro uchovnění už jen zkoušky OVVR. Jsme přihlášeni na 28.9. Rose by se měla zúčastnit podzimních zkoušek, bohužel začala ignorovat zvěř na konci vleček. Buď ji jen poponese nebo ještě častěji se vrátí bez ní. Je to tvrdohlavá Maďarka, ještě si s ní asi užijeme.

Naši pejsci chodí na canisterapii mezi vozíčkáře, mám plno fotek, ale bohužel málo času na mazání těch nadbytečných, snad se časem donutím.

20. a 21.8. MVP Bratislava.

Drus a Rose jsem měla přihlášené už od květnové Bratislavy, dost dlouhá doba, abych mohla odhadnout, cože to léto s jejich kožichy udělá. Drus vydržela, línat začíná nyní, ale Rose odložila svůj kožíšek už v červenci a nyní má snad nejhorší odbobí, kdy bez chlupů najednou vypadá velmi hubeně a přiznejme si i nevýstavně. Stejně vyrazila s námi a do kruhu nastoupila a byla jsem velmi překvapena i výsledkem V2, ovšem bez titulu, v sobotu a V3 v neděli. Drusillka získala po oba dva dny V1 CAC, z čehož mám upřímnou radost.

Rozhodčí : Vítková Viera v SO, Ridarčíková Gabriela v NE

14.8: Již dlouho jsme neaktualizovali, ne že bych byla tak zhnilá, ale už nemám dostačující kapacitu a ze dvou možností platit ročně opět o nějakou tisícovku více nebo zredukovat stránky a umazat nepotřebné fotky, zvítězila druhá možnost. Jen se mi do toho moc nechce, bude to mravenčí práce.

Rose se zúčastnila začátkem července výstavy v polské Bielsko Biele, skončila na pěkném druhém místě, paní rozhodčí z Polska mi ji velmi pochválila, bohužel nám chyběl kožich. Celý červenec jsme strávili v Beskydech na chalupě, je tam ráj, jen toho deště bylo příliš. Rose je stále bez chlupů, mrzí mne to, protože ji mám přihlášenou na 3 výstavy. Teď vypadá velmi hubená, ale vše dělá jen srst, na kila máme stále stejně. 9.8. se u nás prolomila smůla a vrh F je konečně na světě, i když jsme ho propůjčili našemu odchovu a malá Fatimka pobývá se svojí maminkou a chovatelkou na jižní Moravě.

2.7. Koncem června jsme s Rose bojovali na MVP Brno, tentokrát už v mezitřídě. Rose si odložila celý kožich, přesto se líbila a skončila na třetím místě. Rozhodčí byl T. Jakkel z Maďarska.

Začínají prázdniny, pojedeme určitě se zaklimatizovat na chalupu, jen mám obavy, zda neutrpí sousedské vztahy. Náš soused starousedlík si pořídil kočky a ony se rády procházejí po naší louce. Minule jedna málem přišla o ucho, jen pohotovost mé dcery a snad i poslušnost našich psů nezapřínila větší újmu.

MVP Brno mezitřída

19.6. Většina našich goldenů a odchovů v květnu a červnu slavila. Přejeme jim jen stálé zdraví, plnou misečku dobrot, milující lidi kolem sebe a ještě mnoho let v kruhu svých nejbližších.

Bastien s Eliškou a Brixinkou, jejichž pánečci konečně udělali správné rozhodnutí. :))))

Daphinka se svojí malou paničkou, brzy přibude ještě malý páneček. Myslíme na vás, ať vše vyjde a hlavně ať jste zdraví. Na posladní fotce je Rose při vyhodnocení Zkoušek vloh ve Slatinicích.

28.5. Zlobil mě teď web a nemohla jsem aktualizovat, tak některé novinky jsou již staršího data. Především jsem v mysli byla s našemi Béčkovými miminy, kteří v polovině května oslavili už 5. narozeniny a taktéž myslím i na Déčková mimča, kteří zítra budou mít 3 roky. Tak moji broučci Bronwyn, Balantine,Bastiene, Bartolomei, Benjamine, Benedikte i Drusillko, Daphne, Diddlinko, Damiane Vito, Desperado a Domingo jen to nejlepší,hodně zdraví,stále plné mističky dobrot a i nadále milující pánečky, které všichni okolo sebe máte.

Naše Rose se zúčastnila jarního svodu loveckých psů jen se samými pozitivy. Zuby máme všechny a naměřili nám 54 cm, což odpovídá už jednomu měření na výstavě. Minulý týden složila Zkoušky vloh, měla jsem ji vést já, nakonec jsem zbaběle cukla a předvedl ji opět manžel. Více o průběhu zkoušek doplním časem.

Allisce přišel oficiálně potvrzený certifikát Šampion Slovenska. Mám velkou radost, jen kdyby tak ještě chtěla splnit i mateřskou povinnost.

18.4. V dubnu se Amorkovým dcerám Soledad a Beathe narodila první štěňátka. Přejeme jim pevné zdraví a ty nejlepší pánečky. Soledad Goldenpack Marty 12 štěňat ( 7 holčiček a 5 kluků), Beatha Angel Shadow 6 štěňat ( 3 holky a 3 kluci )

2.4. Alliska má v rodokmenu datum narození 1.4., ale narodila se až po půlnoci, tak má vlastně narozeniny až dnes. Co říct? Přejeme naší berušce, nejhodnějšímu a nejposlušnějšímu goldenovi, i když někdy značně tvrdohlavému, stálé zdraví, plnou misku dobrot, hodně dlouhých procházek, divokých her s kámoškami a mnoho let v naší smečce. Jsme moc rádi Eliško, že tě máme.

11.3. Dnes byla u pana doktora Snášila Erzsébetka, rentgen kloubů dopadl prý výborně, ale na oficiální čísla si ještě musíme chvíli počkat. Vyhodnocena by měla být s negativními výsledky i Esugen, čísla mám od majitelů slíbena, bohužel je stále neznám.Erzsébeth DKK i DLK 0/0

28.2. Kdyby byl přestupný rok, naše Rose by zítra oslavila 15 měsíců. Takhle vlastně nemá narozeninový den. Horší to bylo před mnoha lety, kdy byl 29.2. a já čekala dceru. Naštěstí jsme to stihli a naše velká ženská se narodila 27.2. Proč vzpomínám 15 měsíců Rose? Je to divné, ale naše krasavice stále ještě nehárala. Pan doktor říkal, že do roku a půl nemám nic řešit, tak neřeším, jen nevím, do které výstavy nám to vleze. Přišlo mi pár nových fotek, moc děkuji všem majitelům.

Daphi se svými domácími kamarády Emar Bismilláhi (na lavičce) Ještě jednou Emar s kamarádem
Efraim Bismilláhi 18 měsíců    
Vzpomínka na Cacib Brno (foto K. Zorvanová) třída mladých 5 nejlepších Efraim s čerstvě vylíhlou andulkou

 

23.1. Naše Céčková štěňátka oslavila už 4. narozeniny. Moc jsem na vás všechny myslela, ale nějak jsem se nedostala k aktualizaci. Tak dodatečně jen vše nej, plné mističky, milující náruče a hlavně to zdraví. Pohlazení ať letí k Cassiopejce, Caesarejce, Cassidymu, Cedrikovi, Crusandrovi, Cassiovi, Crowlikovi i do dalekého Ruska Cardinálkovi.

5.1. V novém roce je u nás klid, skončila lovecká sezóna, na bříze nám visí ještě 2 zajíci, už se těším na svíčkovou. Amorek se naučil ve svých 6,5 letech přeskakovat 140cm plot, tak nevím, proč jsme jim oddělili půlku zahrady.Chtěli bychom letos odchovat aspoň jedna štěňata, třeba už štěstěna bude stát při nás. Moc bych si to přála, ale musím být pokorná. S Aisi nám vždy vše bezvadně vycházelo, a příroda bývá nevyzpytatelná. S Rose bych chtěla složit nějaké ty zkoušky, ale hlavně po neděli jdeme na rentgeny. Držte nám prosím pěstičky.

Přidávám pár nových fotek našich odchovů.

Drusilla                                                    Balthazar ( Amor a Ellis z Opavského kopce)

Eliot a Balthazar                                      Eliot ( Aimee a Monty )

Eeney ( Aimee a Monty )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Saturday, 07.01.2012 15:35

Bismilláhi