Tuesday, 16.03.2021 10:54

 

 

 
Bismilláhi
 

ZPÁTKY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chovatelská stanice
BISMILLÁHI

Naše stanice se zabývá chovem zlatých retrívrů a dříve i bloodhoundů. Najdete nás v okrajové části města Olomouc, zvané Slavonín. Prvního loveckého psa jsme si dovezli v létě roku 2001, jen náhodou to byla fenka zlatého retrívra. Uvažovali jsme o koupi labradorského retrívra, obávali jsme se dlouhé srsti goldenů při aktivní práci v myslivosti. Bohužel fena námi zamluveného štěněte nezabřezla. Štěstí nám přálo a my sehnali nádherné štěně zlatého retrívra z chovatelské stanice pana RNDr.Březiny Ray D´or. Aisi nám od počátku dělala jen samé radosti, ať na poli pracovním, tak i výstavním.Je matkou čtyř vrhů A, B, C a D. Dva její potomci zůstali v naší CHS.

V roce 2003 přibyla do naší chovatelské stanice fena bloodhounda Amber z chovatelské stanice paní Kopecké Roborovski. Byla to dlouho očekávaná a vyvzdorovaná fena.Bohužel zlá nemoc mi ji v říjnu 2006 v necelých 3,5 letech vzala. Zatím neuvažuji o koupi nové fenečky, snad až se se smrtí Ambi úplně vyrovnám a budu schopna ji nesrovnávat s ostatními bloodhoundy.

Během roku 2003 jsme požádali o registraci chovatelské stanice, postupně uchovnili obě naše feny a už jen očekávali radostné události. Naše Áčková štěňátka se narodila přirozenou cestou v červnu 2004. Velkým přáním bylo, aby se dostala k hodným a zodpovědným lidem. To se nám 100% splnilo, teď nás jen mrzí, že to nejsou velcí příznivci výstav a loveckých zkoušek.
Samozřejmě jsme očekávali, že nebudeme schopni se rozloučit se všemi našemi miminy a určitě se rozrosteme aspoň o jednoho dalšího člena. Zůstal u nás náš prvorozený
Amor. Byl to velký mazel, po své mámě zdědil loveckou vášeň a po otci rozvážnost. Ve dvou a půl letech byl uchovněn a na podzim 2007 se stal poprvé otcem sedmi miminek. Odešel v 11,5 letech na rakovinu jater.

Koncem května 2007 jsme přivezli malou Allis. Koupili jsme si ji pro Amorka. Pochází z nové chovatelské stanice Šárky a Rosti Tomanových z Mořkova. Alliska okamžitě zapadla do naší rozvětvené psí i lidské rodiny. Dokázala si vybojovat své místo a stala se nedílnou součástí naší smečky.Podle mínění mého manžela je nejchuťovější pes do revíru. Má velmi rychlý aport a vypracovává neskutečně dlouhé vlečky. V roce a půl absolvovala úspěšně PZ, je uchovněna, ve dvou a půl letech vykročila k titulu grandšampiona. Je matkou jednoho vrh G. Allisku nám srazilo auto v necelých 14 ti letech.

Z posledního vrhu naší zakladatelky Aisi zůstala doma Drusilla. Jméno získala podle sestry římského císaře Caliguly, ale povahou se jí vůbec nepodobá. Je to velmi rozvážné štěně, až příliš moudré a hodné. S podivem poslouchá někdy i lépe, než dospělí psi. I ona zvládla v 16 ti měsících složit PZ a aktivně se podílet na myslivecké práci. Je matkou vrhu H a I. O Drus jsme tragicky přišli v jejích 11 letech.

Rozhodnutím okamžiku a velkou náhodou jsme začátkem února 2010 jeli do nedalekého Maďarska pro přírůstek Rose. Rose je fena autistka. Jako jediná má reakci na střelbu a také jako jediná nesložila vyšší lovecké zkoušky. Je matkou vrhu CH a K.

Z prvního vrhu naší Drus v roce 2012 šla jediná fenečka Heidi do rodiny mojí sestry s tím, že si ji uchovním a nechám si po ní fenečku. Heidi měla pouze jeden vrh J, kde se narodila 2 štěňáta : naše Josephine a Jeremiash . Pepi je matkou vrhu L a M.

Z prvního vrhu Pepíny zůstala doma divoška Léthé. Má splněno vše pro uchovnění, jen bychom chtěli složit vyšší zkoušky, až nám to situace umožní. Natrénováno máme