Amber Roborovski

AmberkaAmberka

Chovná fena                ČLP/BL/827/2005

*6.6.2003      †23.10.2006

Otec : Tigellino del Campo dell Oro
Matka : Fellena Rabštejn


DKK se nerentgenuje
Skus nůžkový, chybí P1 vlevo dole  /smí chybět až 4 zuby/
Výška : 62 cm
Váha : 48 kg


Výstavy : Vždy výborná, většinou první. Nejvíce si ceníme V1, CAC, Vítěz Spec. výstavy v Zadní Třebáni, BOB. Měla se zúčastnit Světové výstavy v Poznani, bohužel jí nebylo dopřáno.


Zkoušky : Přihlášena byla na BZH do Brna, které nám zlá nemoc také neumožnila.

Amber byla moje těžce vyvzdorovaná fena, na kterou jsem čekala dva roky, než se mi narodí.
Již před dvaceti lety jsem se zajímala o blady, u nás v té době nedostupnými. Jako náhradu jsem koupila psa německé dogy, byl to můj dárek k 18 tým narozeninám.


Bloodhoundy jsem začala vyhledávat po výstavách, pozorovala jejich exteriér, zkoumala povahu a pozvolna se seznamovala s chovatelskými stanicemi. Postupně mi bylo jasné, jak má můj první blad vypadat.


Amber za svůj velmi krátký život mi přinesla mnoho dobrého. Byla velmi poslušnou fenou, která se podřídila všem ostatním členům rodiny a Aisi brala jako svoji matku, bezmezně ji milující. Pokud natrefila na stopu, jako správný barvář po ní vyrazila. Vždy si ale uvědomila, že tam není sama a někdo na ni čeká a poslušně rozmotávala stopu zpátky. Pokud se chtěli goldeni pomazlit, ráda je pustila a počkala až poslední.
Výstavy nemilovala, ale pro potěšení paničky se překonávala. Nejšťastnější byla v páníčkově revíru. Prohánět bažanty a zajíčky, aportovat z Moravy a honit se mezi kukuřicí jí přinášelo nevýslovnou radost.
Ambi díky, budeš stále se mnou!

 

Thursday, 15.04.2021 11:22

 

Bismilláhi
 
 

ZPÁTKY